13 Kasım 2018

Twitter’dan Yeni Hedef Kitle Analiz Araçları

Kişiler ve pazarlar hakkındaki analizler, reklamcıların etkisini daha çok hissettiren mesajlar vermesini sağlıyor. Twitter, bu gücü artırabilmek için reklamcıların hedef kitlelerini daha iyi anlamalarını sağlayacak yeni analiz araçlarını duyurdu.

blogpost-infographic

Bu araçlarla takipçilerinizi ve tweet’leriniz ile etkileşime geçenleri kolaylıkla analiz edebiliyorsunuz. Ayrıca yeni ve konunuzla ilgili kitleleri keşfedip, yeni kampanyanızın hedefleri arasına katabiliyorsunuz. Yeni arayüzde bu yeni analiz araçlarının kısayolları bulunuyor. Buradan kullanıcı demografiklerine, ilgi alanlarına, satın alma davranışlarına kadar bir çok konuda veriye ulaşılabiliyor.

Nasıl kullanılıyor?

Bu yeni araçları kullanmanın bir çok yolu var. Örneğin eğer yeni bir kozmetik ürünü hakkında farkındalık yaratmayı amaçlayan bir kampanyaya başlayacaksanız, bu yeni araçlar sayesinde Twitter’daki potansiyel hedef kitleleriniz hakkında bilgi toplayabilirsiniz. En son hangi kozmetik ürünleri almışlar, hangi moda trendleri ile ilgileniyorlar, hatta televizyon seyretme davranışlarının bile bilgisi alınabiliyor. Bu verileri temel alarak, reklamlarınız için en iyi hedef kitleyi belirleyebilirsiniz. Ayrıca bu kampanyayı bir Vine videosu olarak mı yoksa görsel paylaşımları ile mi daha iyi yürüteceğinizi de öğrenebilirsiniz.

All_Twitter_-_Behavior

Ayrıca daha önce dediğimiz gibi, hali hazırdaki takipçileriniz ve paylaşımlarınız ile etkileşime giren kullanıcılar konusunda da bilgi toplayıp, içeriklerinizi buna göre yönlendirebilirsiniz. Örneğin bir uygulama geliştiricisi iseniz ve takipçilerinizin çoğu iPhone kullanıyorsa, özellikle bu cihaza yönelik zengin içerikler üretebilirsiniz.

Followers_Overview

Başka bir güzel özellik ise hedef kitleleri karşılaştırabilme. Sizin belirlediğiniz bir hedef kitleyi, Twitter geneline karşılaştırma yapabiliyorsunuz.

Comparison_-_LifestyleSosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. Twitter yavaş yavaş Facebook’un hamlelerine cevap vermeye çalışıyor. Ağırdan aldığı bir süreç var ama reklam konusunda biraz daha agresif davranmasının iyi olacağını düşünüyorum.

    Reklam konusunda, özellikle sosyal ağlar üzerindeki reklamlar konusunda daha çok farklı önemli gelişmelerle karşılaşacağız gibi duruyor. Pazar büyüdükçe yeni teknolojiler, yeni imkanlar ve yeni reklam potansiyelleri karşımıza çıkıyor. Haliyle sosyal ağlarda bu pazardaki payını arttırmak için ideal hamlelerini gerçekleştiriyorlar.

    Twitter’ın bana kalırsa Facebook’a göre bu konuda biraz daha fazla avantajı bulunuyor çünkü reklamlar çok daha iyi harekete geçirici mesajlara ve yerleştirme potansiyeline sahip.

Fikrini söyle

*