14 Kasım 2018

Twitter’ın Resmi WordPress Eklentisi Yayınlandı – Nihayet!

Bu yılın sosyal ağların gelişim ve değişim yılı olacağını söylemiştik. Sosyal ağlar daha çok kullanıcı, müşteri ve görünürlük kazanmak için teker teker yeni özelliklerini duyuruyor veya var olan özelliklerinde düzenleme yapıyorlar.

Twitter da boş durmayanlardan. En son icraatı ise, nihayet 9 yıl sonra resmi WordPress eklentisini yayınladı. Özellikle sosyal medya ve içerik pazarlaması ile uğraşanların dikkatini bu konuya yoğunlaştırması lazım.

Şimdye kadar WordPress ve Twitter entegrasyonu için hep üçüncü parti yazılımlar kullanılıyordu ve bunların çok büyük kısmının aslında pek de işe yaramayan sadece geliştirici tarafından yazmış olmak için yazılan yazılımlar olduğunu biliyoruz. İyi eklentilerin arasında ise birbirlerine karşı bazı kriterler belirleyip karşılaştırma yapabiliyorduk. En azından artık elimizde doğrudan bir özellik ve işlev karşılaştırması yapabileceğimiz resmi bir kerteriz noktası var.

Hemen Twitter eklentisini, WordPress eklentileri sayfasından çekebileceğinizi hatırlatıp, ne özellikler sunduğuna bir bakalım.

Twitter Kartları

twitter kartTwitter kartarı, Twitterda yayınlanan bir içeriğe kullanıcı tıklamadan önce daha zenginleştirilmiş bir içerik görmesini sağlıyor. Yani yalnızca 140 karakterlik sınır yerine, örneğin link verilen makalenin de bir kısmını görebilme gibi. Böylece kullanıcı gerçekten neye tıklamış olduğunu biliyor, ayrıca sayfanızdaki Twitter’dan çektiğiniz içerik de daha zengin oluyor. Aslında bir nevi Facebook‘un ön gösterimine benziyor.

 

Twitter Analitiği

Twitter analiz aracını kullanarak siteniz ile Twitter kullanıcı hesabınızı bağlayabilir ve Twitter popülerliğinizi yükseltirken bir yandan da kullanıcı kitlenizi genişletmek için neler yapmanız gerektiğine bakabilirsiniz.

Siteye tweet ve video gömme

twitter embed

Twitter’ın içeriği sürekli değiştiği için doğrudan sitenizden tweet akışını takip ettirmek akıllıca. Twitter’ın eklentisi, sitenize embed edeceğiniz tweetlerin yine sitenizin tasarımına uygun olmasını sağlamak için bazı kişiselleştirme ayarları içeriyor. Widget teması, çerçeve rengi ve bağlantı rengi seçilebiliyor. Seçmezseniz, admin panelinden ve site ayarlarından kendisi tema renklerine bakıp en uygun olduğunu düşündüğü kombinasyonu uyguluyor. Aynı şekilde, tweet değil video da embed edebiliyorsunuz.

Tweet Butonu

İçeriklerinize doğrudan admin anelinden bir Tweet butonu eklemenizi sağlıyor. Eklenti, içeriğin URL’sini, site ve kullanıcı hesap adlarını, paylaşılacak metni ve hashtag’leri kendisi otomatik oluşturabiliyor.

Takip Et Butonu

Takipsiz bir Twitter düşünülemez. İster yazar bilgisine isterseniz içeriklere doğrudan admin panelinden bir Takip Et butonu konulabiliyor. Böylece okurlarınızı Twitter takipçisine dönüştürme olanağınız doğuyor.

Twitter Reklamları

Geldik zurnanın zırt dediği yere. Eğer bir twitter rekalmcısıysanız, tarayıcı veya markup optimizasyonu ile uğraşmak zorunda kalmadan dönüşüm ve kampanya işlerinize yoğunlaşabilirsiniz. Reklamlarınız ile etkileşime geçen veya reklamlarınızı gören Twitter kullanıcılarının hareketlerini takip ederek ROI’nizi ölçümleyebilirsiniz. Eklenti kendi WordPress makroları ile dönüşüm takibini ve hedef kitle belirlemeyi oldukça kolaylaştırıyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*