18 Kasım 2018

uberTAXI İstanbul’da Hizmetlerine Başladı

Yolcu ve sürücüleri bir düğme aracılığıyla gerçek zamanlı olarak buluşturan yenilikçi Uber platformu, uberTAXI hizmetini 21 Aralık itibariyle İstanbulluların hizmetine sunuyor. Daha önce Londra’da faaliyetlerine başladıklarını haberlerimizde yer vermiştik.

uberTAXI, platformunda kayıtlı taksi sürücüleri ile yolcuları buluşturan Uber akıllı bir telefon uygulaması. İstanbul’un kayıtlı taksi sürücüleri uberTAXI uygulaması ile Uber platformuna katılabiliyor, böylece bekleme sürelerini azaltabiliyor ve daha fazla yolcu alarak verimliliklerini artırabiliyorlar.

uberTAXI uygulamasını pilot böle olarak 10 binin üzerinde kayıtlı taksi şoförünün bulunduğu İstanbul’da başlattıklarını belirten UberTürkiye sözcüsü Lokman Kuris, sistemin İstanbul’da zaten mevcut olan ulaşım sistemi ve seçeneklerini tamamlayacak şekilde inşa edilmesinin öneminin farkında olduklarını belirtti.

İstanbul’da uberTAXI platformunu başlatmaktan büyük heyecan duyduklarını belirten Kuris, “uberTAXI ile İstanbul’da hem yolcular hem de sürücüler için daha fazla seçenekler sunan Uber teknoloji platformu artık taksi sürücülerine de açılıyor. Nakit ödemenin olmadığı uberTAXI, sürücüleri Türkiye’deki hareketliliğin başkentinde, kendi verimliliklerini artırmak ve kaliteli Uber deneyimi sağlamak için güçlendiriyor” dedi.

Yolcular için güvenli taksi

Ulaşım kolaylığından yararlanmak isteyen yolcular, tüm akıllı telefonlar (iOS, Android ve Blackberry) için mevcut olan Uberuygulamasını indirip, hesap oluşturarak anında seyahate başlayabiliyorlar. Taksiyi çağıran yolcu, uberTAXI ile gerçek zamanlı olarak aracın gelmesini izleyebiliyor ve yolcuya görülmemiş bir güvenlik sağlıyor. Yola çıkan taksiye ve sürücüsüne ait ad-soyadı, fotoğraf ve plaka bilgileri uygulama tarafından yolcu ile paylaştırılıyor. Ayrıca yolcular, güzergahtaki ilerleyişlerini gösteren ve arkadaşları, yakınları ile paylaşabildikleri GPS özellikli haritaya da erişebiliyor.

Uber, İstanbul’da, lüks araçlarla hizmet veren kayıtlı sürücülerin kullandığı UberBLACK ve Mercedes Veto’ların kullanıldığı nispeten daha ekonomik ve düşük maliyetli bir seçenek sunan UberXL hizmetlerini de sunuyor.

UberTAXI hakkında bazı notlar

  • Uber, uygulamayı kullanan yolcular ile platformu kullanan sürücüleri gerçek zamanlı olarak buluşturan bir teknoloji şirketi. Dünya çapında 51 ülke ve 250’i aşan şehirde var olan Uber platformu, ulaşımı geliştirmeye yardımcı olacak seçenekler sunuyor.
  • UberBLACK, sürücüleri yolcular ile buluşturan birçok Uber ürününden biri. Bir yolculuk yapma ihtiyacı olan herhangi biri, akıllı telefonuna ücretsiz Uber uygulamasını indirerek, dakikalar içerisinde uygun fiyata lüks özel araç kiralayabiliyor.
  • Tüm Uber ürünlerinde olduğu gibi, araca binmeden önce, akıllı telefon uygulaması aracılığı ile yolcuya sürücünün fotoğrafı, ismi ve plaka bilgileri veriliyor ve yolculuk sonunda da e-posta yoluyla tüm yolculuğun GPS kaynaklı haritası gönderiliyor. Uber’de en kaliteli profesyonel limuzin ortakları ile her araba, sürücü ve yolculuk tam sigortalı.
  • UberXL, Mercedes Vito, Volkswagen Caravell gibi arabalar kullanılan, en uygun Uber ürünü. Bu nedenle herkes için aynı ölçüde daha çok kalite, güvenlik ve güvenilirlik vardır.


Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*