15 Kasım 2018

Üniversiteliler E-Ticarette En Çok Ne Satın Alıyor? [Araştırma]

üniversiteliler_ve_eticaret-araştırma-kliksa 4

Bağımsız araştırma kuruluşu DORinsight, “Üniversiteliler ve E-ticaret” araştırması kapsamında üniversite öğrencilerinin online alışveriş tercihlerini açıkladı. Üniversite öğrencileri online alışverişlerde sırasıyla en çok giyim ürünleri, ayakkabı, kitap, kişisel bakım ürünleri ile hediyelik eşya, cep telefonu, etkinlik bileti ve spor malzemelerini tercih ediyor.

Online alışverişte öncelikle uygun fiyat faktörünü ve markaların düzenledikleri kampanyaları göz önünde bulundurduklarını belirten üniversite öğrencileri, interneti en çok 21:00-01:00 saatleri arasında kullanıyor.

İlgili yazı:  Türkiye’de Y kuşağı müşteri sayısı 25 milyon [Araştırma]

üniversiteliler_ve_eticaret-araştırma-kliksa

 

18-24 yaş aralığındaki üniversiteli gençlerin internet kullanımı ve online alışveriş alışkanlıklarını anlamaya yönelik gerçekleştirilen araştırmanın sonuçlarına göre öğrencilerin online alışveriş için ağırlıklı olarak tercih ettiği günler ise Cumartesi ve Pazar.

Sabancı Topluluğu online alışveriş platformu kliksa.com sponsorluğunda yapılan araştırmayla ilgili bilgi veren Kliksa Genel Müdürü Nevgül Bilsel Safkan şunları söyledi:

“Anne ve babaların ardından bu kez de üniversite öğrencilerinin online alışveriş alışkanlıklarını araştırarak geleceği şekillendirecek genç kitlenin tercihlerindeki benzer yanlar ve farklılıkların neler olduğunu gördük. Aynı zamanda online alışverişin Türkiye genelinde üniversite hayatının bir parçası haline geldiğini de gözlemledik. Özellikle Y kuşağının hem tüketici hem de potansiyel çalışan olarak e-ticarette büyük rol oynayacağına inanıyorum.”Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*