13 Kasım 2018

Upstream Commerce’den Rakip Ürün ve Fiyat Takip Aracı

E-ticaret sektöründe firma sayısı arttıkça rekabette yeni yöntemler ortaya çıkmaya başlıyor.

Pazar payını arttırabilmek adına yarışan firmalar için rakiplerinin pazarlama stratejileri, hizmet kalitesi gibi faktörler önemli yer tutarken, satılan ürünlerin çeşitliliği ve fiyatlandırma politikaları da takip edilmesi gereken etkenler arasında ilk sıralarda yer alıyor.

İşte Upstream Commerce, bu maddelerin öneminden yol alarak yeni bir rakip takip ve analiz – raporlama hizmeti ile müşterilerinin karşısına çıkıyor.

Assortment Intelligence adı ile yeni hizmetlerini başlatan Upstream Commerce, uygulamalarında e-ticaret sitelerine takip etmek istedikleri rakiplerinin ismini yazarak ürünlerin eşleştirilmesini, ve aynı ürünlerdeki fiyat stratejilerinin belirlenmesini sağlıyor.

Aynı zamanda rakiplerin ürün çeşitliliğinin de görüntülenmesine olanak tanıyan bu hizmet, gerçek zamanlı fiyat inceleme ve takip hizmeti ile e-ticaret sitelerinin rakiplerinde olup kendilerinde olmayan ürünleri tanımalarına, kendilerinde olup rakiplerinde bulunmayan ürünleri de belirleyip bunlara uygun fiyat stratejileri oluşturmalarına yarıyor.

Uluslararası anlamda hizmet sunan Upstream Commerce, doğru ürün ve doğru fiyatlandırmanın e-ticaretteki önemine dikkat çekerek, rakiplerin anlık takibinin yapılması ise fiyat stratejileri oluştururken rekabete göre yol alınabilmesine olanak tanıyor.

Kullanıcıların rakip siteleri belirleyip kullanmaya başlayabilecekleri hizmette, takip edilmek istenilen ürün ve rakip sayısında ise sınırlama bulunmuyor. Yani e-ticaret siteleri ürünlerinin benzediği dilediği kadar siteyi takibe alabiliyorlar.

Firma oldukça kolay kullanılan bir arka plan sayfası ile hizmet kullanıcılarının ortaya çıkan verileri analizini sağlıyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. Merhabalar,

    Yerli bir girişim olan prisync.com, her ölçekte e-ticaret firmasına rakip & fiyat takip analiz hizmeti vermektedir. Halihazırda dünyanın her yerinden ve Türkiyeden Mediamarkt, Toshiba, Nike,e-bebek ve daha birçok firma tarafından kullanılmaktadır. Prisync’ prisync.com da saniyeler içinde deneyebilirsiniz.

Fikrini söyle

*