13 Aralık 2018

Tüketiciler Mobil Reklamlardan Kişisellik Bekliyorlar

Luth Research tarafından Upstream için gerçekleştirilen “North American Consumer Attitudes to Mobile Marketing” (Kuzey Amerikalı Tüketicilerin Mobil Pazarlama Alışkanlıkları) araştırmasına göre tüketiciler mobilde kişiselleştirilmiş relamları tercih ediyor.

2000 Amerikalı tüketici ile yapılan araştırmaya göre mobil internet kullanıcıları için kişiselleştirilmiş reklamlar; zaman, hayat tarzı ya da lokasyona göre yönlendirilen reklamlardan daha başarılı.

Araştırmaya katılanların %59’u kişiselleştirilmiş reklamların mobil pazarlamada daha etkili olduğunu belirtirken, %18’i zamanlama, %16’sı hayat tarzı, %8’i ise lokasyona göre yönlendirilmiş reklamların daha başarılı olduklarını düşündüklerini iletti.

Upstream Kıdemli Başkan Yardımcısı Assaf Baciu, lokasyona yönelik hedeflendirilmiş reklam sunan Foursquare, Gowalla, Facebook Places gibi oyuncuların gitgide arttığı pazarda, kişiselleştirilmiş reklamların tüketiciler için öneminin oldukça fazla olduğunu görmenin şaşırtıcı olduğunu belirtti.

Akıllı telefon kullanıcıların özellikle mobil cihazları ile ilgili reklamları tercih ettiği de araştırmada belirtilirken, tüketicilerin telefonları ile en çok görüntülemek istedikleri reklamlar arasında sinema/eğlence etkinlikleri de bulunuyor.

Anket katılımcılarına hangi tarz mobil reklamların onları satın almaya yönlendirdikleri sorulduğunda ise, mobil kuponlar katılımcılar tarafından en etkin reklam yöntemi olarak belirlendi. SMS mesajı ve email de etkili yöntemler arasında gösterildi.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*