14 Kasım 2018

ABD E-Ticareti İlk Çeyrekte 50 Milyar Dolara Ulaştı

ABD Ticaret Bakanlığı tarafından paylaşılan verilere göre, ilk çeyrekte merikalı tüketicilerin e-ticaret harcamaları %15.4 oranında artış gösterdi.

E-ticaret harcamalarının ilk defa senenin son çeyreğine denk gelen tatil sezonu dışında 50 milyar dolar rakamının üstüne çıktığını açıklayan bakanlık, 2012 ilk çeyrek e-ticaret harcama tutarını 50.27 milyar dolar olarak açıkladı.

ABD Ticaret bakanlığı, e-ticaretin toplam mağaza satışlarının %4.9’una ulaştığını da belirtirken, bu oranın bir önceki çeyrekteki rakamın %4.6 yukarısında olduğunu da paylaştı.

2011’in ilk çeyreğinde e-ticaret rakamları aynı otorite tarafından 43.59 milyar dolar olarak belirlenmişti.

Bakanlık tarafından paylaşılan verilere göre, e-ticaret 2012’nin ilk çeyreğinde 2011’in son çeyreğine kıyasla %18.6 oranında azalma gösterdi. Bu noktada Şükran Günü ve Noel bayramının yer aldığı son çeyreğin ABD’de alışveriş çılgınlığının yaşandığı aylara denk geldiğini belirtmekte fayda var.

E-ticarette harcanılan tutarların hemen hemen her çeyrekte artmakta olduğunu bir kez daha ortaya koyan rapordan sonra, bu senenin diğer çeyreklerinin de aynı başarı ile devam edip etmeyeceği merak uyandırıyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*