12 Kasım 2018

Yandex Sponsorluğundaki Userspots “UX Analytics” Etkinliği 12 Şubat’ta

UserspotsUserspots, Yandex sponsorluğunda “UX Analytics” isminde kullanılabilirlik ve kullanıcı deneyimi tasarımının analitik metriklerle kullanıcılara ulaşmasını kolaylaştıran yapıları konu alan konferans düzenliyor.

Google’dan Cemal Büyükgökçesu, Yandex’ten Erhan Erdoğan, Teknokrasi’den Deniz Utku ve Expedia’dan Sibel Akcekaya web sitelerinde analitik verilerinin kullanıcı deneyimine etkilerini konu alan konuşmalar yapacaklar.

2009 yılından itibaren kullanıcı deneyimi ve kullanılabilirlik alanlarında faaliyet gösteren Userspots, kullanıcı dostu yazılımlar, mobil uygulamalar, web siteleri oluşturma konularında uzmanlaşmış durumda. Kadir Has Üniversitesi Cibali Kampüsü’nde gerçekleşecek olan etkinlikte ise kullanılabilirlik metrikleri, analytics araçları, kullanılabilirlik testleri, kullanıcı odaklı tasarım, müşteri deneyimi ve CRM, E-ticaret siteleri için kullanılabilirlik konuları işlenecek. 13.00 – 18.00 saatleri arasında gerçekleşecek “UX Analytics”e şimdiden 150 kişi kayıt yaptırmış durumda. Kullanıcı deneyimi ve metrik verilerin analizi ile ilgilenen herkes ücretsiz olarak katılabilir.

Konferans Konuları

•Kullanılabilirlik Metrikleri
•Analytics Araçları
•Kullanılabilirlik
•Kullanılabilirlik Testleri
•Kullanıcı Deneyimi
•Kullanıcı Odaklı Tasarım
•Müşteri Deneyimi ve CRM
•E-ticaret Siteleri İçin Kullanılabilirlik

Her biri kendi alanında deneyimli olan konuşmacıların listesi ise şu şekilde:

Mustafa Dalcı: Userspots Kurucusu

Erhan Erdoğan: Yandex Ürün Yöneticisi

Cemal Büyükgökçesu: Google Stratejik Partner Yöneticisi

Deniz Utku: Teknokrasi Kurucusu

Sibel Akcekaya: Expedia Web Analizi ve Optimizasyon Danışmanı

“UX Analytics” etkinliğine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*