16 Aralık 2018

Uygun Fiyatlı Ürünler Offline Mağazalarda Daha Ucuz

Tüketicilerin çok fazla zahmete girmeden ürün fiyatlarını karşılaştırabildikleri online mağazaların, çoğu zaman uygun fiyatları dolayısıyla tercih edildikleri düşünülebilir.

Anthem Marketing Solutions tarafından gerçeleştirilen bir araştırma, özellikle düşük fiyatlı ve fiyatı 100 doların üzerinde olan ürünlerde online mağazaların çok da fazla düşük fiyat avantajı sunmadıklarını gözler önüne serdi.

Firma tarafından yapılan araştırmaya göre, fiyatı 7 doların altında olan ürünlerde offline mağazalar tüketicilere online mağazalardan çok daha uygun fiyatlar sunuyorlar.

Online mağazaların fiyatları 7 ile 20 dolar arasında değişen ürünlerde en iyi fiyatları sunduklarını belirten araştırma yetkilileri, fiyatı 7 doların altında olan ürünler için offline mağazalarda sunulan fiyatların neredeyse %75’inin online mağazalardakine kıyasla %15 civarlarında aşağıda olduğunu paylaştılar.

Fiyatı 7 ile 20 dolar arasında değişen ürünlerde online mağazların fiyat avantajı olduğu öne sürülen araştırmada, bu fiyat aralığında online fiyatların offlinea kıyasla %9 daha aşağıda olduğu paylaşıldı.

Özellikle fiyatları 100 doların üzerindeki ürünlerde offline mağazaların rekabette gitgide güçlendiklerini paylaşan Anthem Marketing Solutions yetkilileri, belirtilen fiyatlarda 2010 sonbaharı ve 2011 ilkbaharında online mağazaların fiyat avantajlarının olduğunu, fakat rekabet koşullarını güçlendirmek isteyen offline mağazaların fiyat çalışmaları yaparak 100 dolar üzerindeki ürünlerdeki fiyat dezavantajlarını azaltmak için uğraştıklarını açıkladılar.

Araştırmaya göre artık offline mağazalar fiyat çalışmaları ile yüksek fiyatlı ürünlerde de online mağazalara göre avantaj sağlamak için uğraşıyorlar.

Araştırmanın 7 Kasım tarihindeki online ve offline ürün fiyatlarının karşılaştırması ile yapıldığı belirtilirken, vergi ve kargo ücretlendirmelerinin fiyat karşılaştırmalarında gözönüne alınmadığı araştırma yetkililerince paylaşıldı.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*