19 Aralık 2018

Vacenza Türkiye Pazar Müdürü: Yakında 250 Bin Otelle Hizmet Vereceğiz

Her çalışanın hayalidir tatil. Yıllık izin gelsin de birkaç gün de olsa bir yerlerde kafamızı dinleyelim diyenlerin en çok ziyaret ettikleri siteler de haliyle tatil ve otel rezervasyon siteleri oluyor. Sektördeki bu oyunculardan biri de Vacenza.

1998 yılından beri Birleşik Krallık ile İrlanda Cumhuriyeti’nde hizmet vermekte olan Alpha Internation Accomodation Group’a bağlı olan Vacenza.com, 2012 yılından itibaren Türkiye’de internetten otel ve oda rezervasyonu hizmeti sağlayan bir girişim.

Vacenza Türkiye Pazar Müdürü İsmail Turgut Şişman, Türkiye’deki kullanıcılar için 174 ülkede 75.000 farklı otel seçeneği sunduklarını belirtirken, dünya genelinde ise 194 ülkede 250.000 otel ile çalıştıklarını belirtti. En yakın zamanda Türkiye’deki kullanıcılar için de 250 bin oteli aktif hale getirmek istediklerini belirten Şişman, Şu an İspanya pazarına giriş yaptıklarını ve bu pazarda şimdiden 2 milyon Euro’luk bir satış gerçekleştirdiklerini de sözlerine ekledi. 2012’in son dönemlerinde Türkiye ile birlikte İtalya, Almanya, Avusturya, Portekiz ve Polonya pazarlarına da girdiklerine değinen İsmail Bey, 2013 yılında da bu çalışmalarına devam ederek Vacenza’nın hem üye hem de çalıştıkları otel sayılarını artırmak istediklerinden bahsetti.

Turizm bakımından oldukça farklı seçeneklere ve tarihi olarak ziyaret edilecek pek çok yeri bulunduğu için tüm dünyadan gelen gezginlerin uğrak yeri olması sebebiyle Türkiye pazarında da aktif hale geldiklerini söyleyen Şişman, iş modellerinin ve ellerindeki ürünlerin bu pazara uyum sağladığını düşündüklerini de söylüyor.

Toplam 110 kişilik bir ekiple hizmet veren Vacenza’da kullanıcılar rezervasyon yapmak için ekstra bir ücret ödemiyorlar. Siteye girip seçtiğiniz otelde ayırttığınız odanın fiyatını ödüyorsunuz. Vacenza’nın anlaşmalı otellerden komisyon aldığını söyleyen İsmail Bey; “Gerek komisyon oranımızı gerekse otellerle perakende satış fiyatını belirlerken elimizden geldiğince rekabetçi rakamlara odaklanıyoruz böylelikle kullanıcılarımıza internet ortamında mümkün olan en iyi fırsatı sunmayı amaçlıyoruz” diyerek sözlerine devam ediyor.

Kısa vadeli planlarının başında affiliate pazarlama alanında Vacenza ile çalışan gelir ortaklarının sayısını artırmak istediklerinden bahseden Şişman, müşteri memnuniyeti için çalışmalarını artıracaklarını söylerken, uzun vadede ise yeni girdikleri pazarlardaki paylarını ve satışlarını artırarak, başka ülkelerde de faaliyet göstermek istediklerini ekledi.

Sitenin tasarımı oldukça sade; ama sayfanın alt kısımlarına inildikçe çok fazla boş alan var ve otellerle ilgili daha geniş bilgiler verilebilir belki. Otel arama sayfalarında otellerle ilgili birçok detay bulunuyor; fakat ödeme sayfasındaki yazılarda Türkçe karakter sıkıntısı yaşanıyor. Bu ufak detayların dışında tatil mekanı veya iş seyahatlerinde kalacak otel arayanların ilgisini çekebilecek bir site.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*