13 Kasım 2018

Vakko Holding’den Online Hediye Alışverişi: Givelove.com

Sürekli büyüyen dikey e-ticaret alanının Türkiye’deki yeni oyuncusu Givelove.com, sosyal ticaret anlayışıyla tüketicilerin ortak hediye satın alımlarında yaşadıkları zorlukları hesaplı ve ilgi çekici hediyeler sunarak ve satın alımı online ortamda organize ederek ortadan kaldırmayı hedefliyor.

Sevdiklerinize doğum günlerinde, yıldönümlerinde ya da sizin için özel değer taşıyan diğer günlerde hesaplı ve anlamlı hediye seçmek zaten başlı başına meseleyken, bir de bunu birkaç kişi toplanarak gerçekleştirmek birçok kişiyi hediye almaktan vazgeçirebilecek bir durum. Bu ihtiyacı fark etmiş gözüken Givelove.com da üyelerinin kolayca bir araya gelmesini ve hediye seçmesini sağlıyor.

Givelove.com’da bulunan takvim fonksiyonu ile arkadaşlarınızın özel günlerini unutmuyor ve ayrıca hediye listesi oluşturma seçeneği ile hediyeyi satın alacak arkadaşlarınızı bir listede toplayarak ortak karar alma fırsatını yaratıyorsunuz. Moda, elektronik, tasarım, güzellik başta olmak üzere birçok kategoride hediyelerin bulunduğu sistemde “give” (bir ürünü hediye network’ünde bulunan başka bir kişiye tavsiye etme) ve “love” (bir ürünü beğenme) isminde iki farklı seçenek bulunuyor. Başka kişilerin de beğendiği ve tavsiye ettiği ürünleri görebildiğiniz sistemde hem markalar bilinirliğini arttırmış oluyor hem de siz tanımadığınız kişilerin beğendiği ürünleri görerek hediye almak için fikir edinmiş oluyorsunuz.

Givelove.com’un hediye network’ünde şimdiye kadar var olmuş bütün markaların yer aldığı sayfayı da incelemeniz mümkün.

Biraz da e-ticaret sektör ilgililerinin merakını dindirmek gerekirse; GVL Hediye Elektronik Hizmetleri San. ve Tic. A.Ş.’ye bağlı olarak faaliyetini sürdüren Givelove.com’un kurucuları arasında Cem Hakko, Jeff Hakko, Alber Elhadef ve Bülent Ahmet Turan bulunuyor. 250 bin TL’lik sermaye ile kurulan şirketin yüzde 99,6’sı Vakko Holding’e, geri kalanı ise eşit bir şekilde kuruculara ait olarak gözüküyor.

Givelove.com’un rakibi olarak gösterilebilecek olan Gruphediye.com geçtiğimiz Mayıs ayında 1,5 milyon TL’lik yatırım almış ve iş modelini hediye seçiminden para toplamaya çevirmişti. Bu yüzden de Givelove.com’un online alışveriş yoluyla hediye seçiminde tek başına olduğunu iddia edebiliriz.

Givelove.com’u Facebook ve Twitter hesaplarından takip edebilir ve ayrıca “En Çok Satan Ürünler” sayfasından popüler hediye seçeneklerine göz atabilirsiniz.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*