10 Aralık 2018

Vente-Privee American Express İşbirliği ile Amerika’da

Hafta başında (9 Mayıs) Fransız Private Shopping Devi Vente-Privée’nin ABD pazarına girmeyi planladığı haberini sizlerle paylaşmıştık.

Bu hafta içerisinde yapılmasını beklediğimiz resmi açıklama nihayet Vente-Privée yetkilileri tarafından duyuruldu. Şirket, Amerikan pazarına American Express işbirliği gireceğini açıkladı. Amerikan pazarı Vente-Privee’nin Avrupa pazarının dışına ilk çıkışı olacak.

Vente-Privee ve American Express anlaşması dahilinde Amerikan pazarında her iki şirket de %50 hak sahibi olacak. Son olarak LevelUp ile işbirliğine gittiğini açıklayan AmEx, bu yeni girişim ile e-ticaret sektöründe daha çok söz sahibi olmak istediğini açıkça göstermiş oluyor.

2001 yılında Fransa’da yayına başlayan Vente-Privee’nin Avrupa genelinde 13 milyon üyesi bulunuyor ve satışları 1 milyon doların üzerinde. Amazon ve eBay gibi online satış devlerinin şirketi satın almak için takip ettikleri bilgisi sektörde konuşuluyordu.

Vente-Privee’nin yoğun rekabetin yaşandığı ve Gilt Groupe, HauteLook, RueLaLa, Ideeli ve son olarak da Amazon’un MyHabits‘i gibi büyük oyuncuların yer aldığı Amerikan pazarında söz sahibi olabilmek için nasıl bir yol izleyeceği merak konusu.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*