16 Aralık 2018

Netflix’e Yeni Bir Darbe: Verizon da Online Video Hizmetini Yayına Sokacak

Bir zamanların online video izlemede tekeli olan Netflix‘e gün geçtikçe yeni ve güçlü rakipler doğuyor.

Amazon Prime, Hulu, Walmart Vudu gibi online video pazarında payını her geçen gün arttıran firmalardan sonra, ABD’nin iletişim devi Verizon da online video hizmetinde yer almak istediğini duyurdu.

Süpermarketlerde büyük kırmızı kabin şeklindeki dvd kiralama cihazları ile yer alan Redbox ile işbirliği içerisinde hizmetlerini başlatacaklarını belirten Verizon, yeni hizmetlerinde hem indirme hem de online izleme seçeneklerini sunacaklarını paylaştı.

Bu senenin ikinci yarısında tüketiciler ile buluşacak olan hizmetin aylık üyelik ücreti hakkında henüz bir bilgi verilmezken, üyelerin hem mobil cihazlarından hem de bilgisayarlarından içeriklere ulaşabilecekleri belirtildi.

Verizon Başkanı Bob Mudge, iki firmanın ortaklaşa hizmet vermesi ile Verizon’un geniş müşteri kitlesinin ve pazarlama gücünün Redbox’ın ulaşılabilirliği ve deneyimi ile birleşeceğini, bunun sonucunda çok başarılı yeni bir hizmetin tüketicilerin onayına sunulacağını açıkladı.

Yeni kurulacak olan video hizmetinde Verizon %65, Redbox %35 hissedar olarak bulunacak.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*