22 Kasım 2018

Versace de E-ticaretteki Yerini Aldı

Ünlü giyim markası Versace, 19 Eylül’de internet mağazasını kullanıcıların hizmetine açtı. Online alışveriş sektörüne bugüne kadar yönelmeyen Versace, geçtiğimiz hafta Avrupa’da dört ülkede hizmet vermek üzere bu sektördeki yerini aldı.

Şu an için sadece İngiltere, Fransa, İtalya ve Almanya’da online olarak hizmet veren şirket, 17 Ekim’de sınırlarını genişleterek Belçika, Hollanda, Lüksemburg, İspanya, Avusturya ve Amerika’daki internet kullanıcılarına kapılarını açmaya hazırlanıyor.

Internet Retailer’ın haberine göre, Versace’nin CEO’su Gian Giacomo Ferraris, şirketlerinin marka olarak bilinirliğinin arttığını ve talebi karşılayabilecek kadar çok mağaza açamadıkları için online pazara yönelmeye karar verdiklerini söyledi ve bir ila bir buçuk yıl içinde dünyanın birçok yerindeki tüketicilere ulaşmayı hedeflediklerini de sözlerine ekledi.

Sitenin tasarımı ise, önümüzdeki Ekim ayında New York’un SoHo bölgesinde açılacak olan mağazaların mimari tasarımını yapan Jamie Fobert’in konseptinden uyarlanarak yapılmış. Sitenin fonunda yer alan mozaik arka plan desenleri, mağazaların yer döşemelerinde kullanılmış. Sitede ilk göze çarpanlardan biri de, online alışveriş kısmına girdiğinizde ürünlerin cansız mankenlerle tanıtılıyor olması. Çoğunlukla canlı mankenlerle tanıtılan kıyafetleri tıpkı offline mağazalarda olduğu gibi cansız mankenlerin üzerinde görmek, siteye diğer markaların online satış sayfalarından farklı bir hava katmış demek yanlış olmaz.

Versace.com’da ayrıca kullanıcılar, “Donatella’s Hot Picks” adlı bölümde Donatella Versace’nin moda önerilerini görebilecekler ve “My Versace” adlı bölümde de kendi beğendikleri ürünleri toplayarak, önemli buluşmalarda, kırmızı halı etkinliklerinde kullanmak için bir tasarım koleksiyonu yapabilecekler. Şirket bu özelliklerin kullanıcıları siteye daha çok çekeceğini düşünüyor. Sitede ayrıca giyim ve aksesuarlar haricinde Versace Home‘un bardak, kristal, masa örtüleri gibi ürünleri de satışa sunuluyor.

İlerleyen günlerde Versace.com’un mobil sitesini de kullanıma açacaklarını belirten şirket yetkilileri, aynı zamanda mobil uygulamalar üzerinde çalıştıklarının da haberini verdi.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*