19 Kasım 2018

Video Pazarlamanın Yeni Fırsatı Dublaj Uygulamaları

Video içeriğin ve pazarlamanın vazgeçilmez üyeleri arasına giden Instagram ve Vine’dan sonra, başka bir trend aniden ve hızla yayılmaya başladı: dublajlı kısa videolar.

dubbDaha geçtiğimiz hafta yayınlanan iki ayrı uygulama ile birlikte kullanıcılar, kendi kısa videolarını kaydedip, üzerine klasik filmlerden veya popüler kültür dizilerinden alınmış ses dosyalarını dublaj olarak koyup yayınlayabiliyorlar.

Uygulamaların esas yaptığı, bu süreci çok basit ve kısa yoldan uygulamak. Gerisi kullanıcıların hayal gücüne kalmış.

Her yükselen video içerik trendinde olduğu gibi, burada da video içerik üretenlere ve bunları pazarlayanlara aniden bakir topraklar doğmuş oluyor. Henüz, herhangi bir firmanın ciddi bir işine rastlamadığımız için, özellikle kendinden bahsettirmek isteyen ve içeriğinin viral olma kapasitesini göz ardı etmeyen firmalar, dublajlı kısa videolardan nasıl yararlanabileceklerini pazarlamacıları ve reklamcıları ile görüşmeye başlasalar iyi olur.

Bu konu henüz çok yeni olduğu için, sosyal medyada merak uyandırıyor ve özellikle Facebook ile Twitter üzerinden kullanıcılar, deneme amaçlı olsa bile dublaj kurgusu yaptıkları videolarını paylaşıp duruyorlar.

dubs logo dubb logo

Şu anda bu konuya odaklanmış iki uygulama var: Dubsmash ve Dubblaj. Dubsmash’in Android versiyonuna buradan, iOS versiyonuna ise buradan ulaşabilirsiniz. Aynı şekilde Dubblaj uygulamasının da (geliştiricileri Türk) Android ve iOS versiyonları bulunuyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*