14 Kasım 2018

Videonun Instagram’ı Viddy’e 30 Milyon Dolar Yatırım

Instragram‘ın Facebook tarafından 1 milyar dolara satın alınmasının ardından başlayan değer mi değmez mi tartışmaları süredursun, bu tartışmalar pek çok firmayı video dünyasının Instagram’ı olmak üzere harekete geçirdi.

Özellikle Facebook Timeline’ın aktive olması ile beraber oldukça popüler bir hale gelen kişisel video paylaşımları alanında birden çok firma sektörün lideri olabilmek adına yarış içerisinde.

İşte bu firmalardan bir tanesi olan Viddy, 30 milyon dolarlık yeni yatırımının duyurusunu kısa bir süre önce gerçekleştirdi.

Aralarında NEA, Goldman Sachs, Khosla Ventures ve Battery Ventures’ın bulunduğu yatırımcılar tarafından desteklenen 30 milyon dolarlık yatırım ile beraber Viddy’nin bu güne kadar aldığı yatırım oranı 40 milyon dolara yaklaştı.

Socialcam, Klip, Mobli gibi diğer benzer uygulamalar ile birlikte kullanıcılarının yaklaşık 15 saniyelik videolarını çekerek üzerinde oynamalar yapabilmelerine olanak tanıyan Viddy, yatırımı ile görünüşe göre rakiplerinin arasından sıyrılarak Instagram’ın yakaladığı güce ulaşmayı hedefliyor.

Viddy, aralarında birçok ünlü isim ve yatırımcının da bulunduğu 27 milyon kişilik bir üye rakamına ulaştığını, bu rakamın her gün yaklaşık 500.000 kişi arttığını paylaşıyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. 30 milyar dolar mı!? başlık doğru ama yazı içinde sürekli milyar olarak geçmiş. yazım hatasını bir kenara bırakırsak 27 milyon kullanıcı harika bir rakam.

Fikrini söyle

*