14 Kasım 2018

Villakolik.com: Yaz Tatiliniz İçin İnternetten Villa Kiralayabilirsiniz [Röportaj]

Villakolik.com Kuzey Kıbrıs’ta kurulan ve merkezi Girne’de olan yerel bir şirket. İşleri, Kuzey Kıbrıs’ta bulunan villaları, internet üzerinden kiralamak. Neredeyse her türlü detayı seçebileceğiniz ve kategorilere göre inceleyebileceğiniz onlarca villa ile, otel bulma ve çoğunluğu güvenilmez olan kullanıcı yorumları okuma derdinden sizi kurtaran Villakolik.com, tatilleriniz için size kendi özel evinizi sunuyor.

Sektörde yeni de değiller. 14 yıldır bu işi yapan Villakolik.com ekibi, 7/24 müşteri desteği ve Kıbrıs Türk Turizm ve Seyahat Acenteleri Birliği tarafından onaylı bir acente olmaları dolayısıyla oldukça güven telkin eden bir kuruluş. İnternet üzerinden turizm ve özellikle villa gibi çok özel bir ürünün kiralanmasının nasıl gerçekleştiğini, Berkan Öcal ile yaptığımız röportajda okuyabilirsiniz.

Villakolik.com girişiminiz ne zaman başladı?

team-2015 (1)

Villakolik.com Takımı

Villakolik.com ve yan kuruluşlarımızın turizm sektöründe 14 yıllık bir geçmişi var. Go North Cyprus şirketi, 2001 yılında KKTC’de İzzet Zorlu ve ben, Berkan Öcal tarafından kurulan bir turizm şirketi. Şirketimiz bünyesinde bulunan Villakolik.com da Kuzey Kıbrıs’ta kurulmuş ve merkezi de Girne’de bulunan bir şirketimizin Kasım 2014 yılında kuruldu. Kuzey Kıbrıs’ta bulunuyor olmamız ve uzun yıllardır bu işi yapıyor olmamız sayesinde, müşterilerimizin güvenini kazanmış durumdayız. Bu kadar uzun bir tecrübeye dayanarak söyleyebilirim ki, sürekli artan sayıdaki misafirlerimizi seneler içinde gelerek ve reklamımızı yaparak çoğalan bir kitleye borçluyuz. Biz de bu kazancımıza layık bir hizmet verebilmek adına 7/24 müşteri hizmet desteğimizi vermekteyiz.

Kuruluş aşamalarında hangi süreçlerden geçildi?

Amy Villas villaları

Amy Villas villaları

Bizler aynı zamanda İngiltere piyasasına hizmet veren AmyVillas.co.uk sitesinin de sahipleriyiz. İngiltere piyasasındaki başarımız ve bu sektördeki tecrübemiz bizi Türkiye piyasasına yönlendirdi. Her zaman amacımız müşterilerimize en iyi hizmeti herhangi gizli başka masraflar olmadan,  samimi ve kaliteli bir şekilde sağlamak olduğundan, yurtdışından pek çok referans aldık. Yabancı misafirlerimiz vermiş olduğumuz hizmetler konusunda son derece olumlu geri bildirimler verdiğinden, kendimize Türkiye piyasasında da güvenimiz tam.

2014 yılında, web sitemiz yüzde 70’i İngiltere’den olan 170 bin kullanıcı tarafından, 1,1 milyon kez sayfa görüntülemiştir. Go North Cyprus Travel Limited şirketimiz şu anda Kıbrıs’ta en fazla yazlık ev kiralayan tur operatörü ve turizm acentesidir.

Şu an Kıbrıs’ta nerelerde villalarınız var?

Kıbrıs’ta her kesime, her istek ve ihtiyaca hitap edecek geniş bir villa portföyüne sahibiz. Kiralık villalarımız kaliteli ve de çok çeşitli. Kuzey Kıbrıs’ın farklı bölgelerinden, sahil bölgelerinden şehir içine kadar, ister müstakil ister site içerisinde deniz manzaralı, dağ manzaralı, havuzlu veya havuzsuz, büyük bahçeli gibi pek çok değişik seçenekte villalarımız bulunmakta. Şu anda Kuzey Kıbrıs’ta Girne, Esentepe, Ozanköy, Çatalköy, Alsancak, Lapata ve Karmi bölegelerinde villalarımız mevcut.

Kıbrıs veya Türkiye içinde nasıl yaygınlaşmayı planlıyorsunuz?

villalar

Villakolik üzerindeki bazı villalar

 

İnsanlar artık her şey dahil otel konseptinden ziyade, güvendikleri, kendi keyiflerince rahatlayabilecekleri ve evinin konforunda geçirebileceği bir tatili tercih ediyor. Ne yazık ki bu konuda talep çok olmasına karşın, özellike Türkiye’de bunu karşılayabilecek şirketler çok değil. İnsanlar seçeneklerini çok bilmiyorlar ve biz de bu konudaki açığı kapatmak konusunda iddialıyız. Bu sebeple, öncelikli hedefimiz Türkiye’den Kuzey Kıbrıs’a villa tatili için gelen turistierin 80% lik bir bölümüne hizmet edebilmektir. Bu rakama ulaştıktan sonra Türkiye Güney sahillerine açılmayı planlıyoruz. Bahsettiğim gibi, Türkiye’nin güney sahilleri için de ciddi anlamda bir talep söz konusu.

Amacımız, Türkçe ve Kıbrıs’ta villa arayan, İngilizce bilen/bilmeyen herkese ulaşmak. Kıbrıs’ın turizm potansiyelini kullanarak ve Türkiye’deki bilinirliğimizi de artırarak yaygınlaşmayı planlıyoruz.

Villa sahipleri istedikleri zaman sistemden ayrılabiliyorlar mı?

Elbette, ayrılabilirler.

Doğrudan sitenizin sahip olduğu villalar veya bu konuda bir proje var mı?

Evet, Girne merkezde 18 dairelik lüks apartman daireleri projemizin hazırlığı içersindeyiz. Mayıs 2015 itibari ile bu projenin inşaatına başlanacak.

Sitenizde villasını kiralamak isteyen villa sahipleri neler yapmalılar?

Villasını kiraya vermek iteyen ev sahipleri, bu konuyla ilgili olarak bize info@villakolik.com adresinden ulaşarak bilgi alabilirler.

Villa kiralamak isteyen müşteriler nasıl bir süreçten geçiyor?

Villa sahipleri bize ulaştıktan sonra, sahip oldukları villa veya villalar Villakolik.com kalite sınırları içerisinde değerlendiriyor. Bizim de kiralanacak villalar konusunda belli kriterlerimiz var. Eğer villa ekibimizce yapılacak bu değerlendirmeden geçerse, 1 hafta içerisinde profesyonel fotoğrafçımızın da eşliğinde villanın tanıtımını sağlamak amacı ile detaylı fotoğraf çekimleri tamamlanıyor. Daha sonra iç ve dış mekan fotoğrafları, evin özellikleri ile beraber web sayfamızda yayınlanmaya başlıyor.

Herhangi bir aksaklık veya müşteri memnuniyetsizliği konusunda sorumluluk alıyor musunuz?

Öngörülemeyen doğal afetler veya kiralık villalarda yaşanabilen teknik problemler (havuzda yaşanan sorunlar, villanın tesisat donanımında olabilecek sorunlar veya bölgede olabilecek elektrik ve/ya su kesintileri vs.) karşısında rezervasyonları iptal ediyoruz. Bu gibi durumlarda yapılan tüm ödeme misafirimize geri iade edilebileceği gibi misafirimize alternatif villalar sunmaya da çalışıyoruz. Misafirimiz paranın tümünü iade alabilir veya kendisine sunulan villa alternatifleri arasında tercih yapabilir.

IMG_8599 (1)

Villakolik.com Ofisi 

Villa kiralamak isteyen müşteriler, kiralamadan önce nelere dikkat etmeliler?

Müşterilerimizin öncelikle web sayfamızda bulunan Genel Bilgiler (http://www.villakolik.com/villa-kiralama.asp) sayfasını dikkatlice okumalarını tavsiye etmekteyiz. Burada tüm koşullar ve seçenekler detaylı bir şekilde anlatılıyor. Daha sonra kendi beklentilerinin ne olduğunu bizimle paylaşırlarsa, kendilerine en uygun olacak seçenek konusunda da yol gösteriyor ve alternatifler sunuyoruz.

Gelir modeliniz nasıl çalışıyor?

Biz villa sahibinin istediği rakam üzerinden değişen kar marjı uygulayan bir gelir modeline sahibiz.

Müşteri kitlenizin yapısı hakkında bilgi verir misiniz?

Müşterilerimizin çoğunluğunu Kuzey Kıbrıs’a iş, tatil veya casino amaçlı gelen Türk vatandaşları oluşturuyor. Tabi ki, şirketimiz Türkiye dışında, başta İngiltere olmak üzere, diğer yabancı ülkelerden de oldukça talep görmekte.

Villa kiralamanın diğer tatil seçeneklerine göre avantajları nelerdir?

Öncelikle şunu söyleyebilirim ki, fiyatlar otel tatillerinden çok daha avantajlı. Kalabalık bir aile için otele vereceğiniz para ile ev kiralamak arasında ciddi bir fark var. Öte yandan, son derece özgür olduğunuz bir tatil anlayışı var. Evinizin konforunda yemek veya kahvaltı saatleri gibi belli bir düzene bağlı kalmakdan rahatça ve kafanıza göre bir tatil geçirme şansınız var. Ve tabi ki, istediğiniz ev özelliklerini ve yerini de kendinizin belirliyor olması büyük bir özgürlük.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*