22 Nisan 2018

Satışları Durduran Vipdukkan.com İflas Etti [Flaş Haber]

vıpdukkan-foursquareEticaret sektörünün önemli oyuncularından Vipdukkan.com‘un iflas ettiği ve kapandığı konuşuluyor.

An itibarıyla Facebook ve Twitter hesaplarını kapatmış olan Vipdukkan’ın bugün için butik açmadığını fark etmiş bulunuyoruz. Ayrıca var olan butiklerden de alışveriş yapmak mümkün gözükmüyor. Yani Vipdukkan.com’dan yapılabilecek olan alışveriş durdurulmuş durumda ancak site halen çalışıyor gözüküyor.

Farklı kaynaklardan araştırdığımız ve birkaç gündür beklettiğimiz gelişmeye göre Vipdukkan’ın icralık olduğu ve iflasını verdiği söyleniyor. Twitter’dan yapılan hızlı bir arama ile de son günlerde müşterilerin şikayetlerinin arttığını ve bizim de kulağımıza gelen benzer söylentilerin sosyal ağlarda dillendirildiğini görmek mümkün.

E-ticaret sektörünün önemli markalarından biri olan Vipdukkan’ın kapanan Türk e-ticaret siteleri arasına girmesi umarız doğru bir haber değildir ve geçici olan bu sürecin hızlı bir şekilde üstesinden gelinir. Ancak aldığımız duyumların pek de umut verici olmadığını söyleyebiliriz.

Bugün itibarıyla şirket yetkililerine ya da PR danışmanlarına ulaşamadığımız Vipdukkan’dan konuyla ilgili açıklama geldiği takdirde bu sayfayı güncelleyeceğiz.

Güncelleme: Vipdukkan’ın kapandığı haberi doğrulandı.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

 1. şuanda site açılmıyor. haberin doğru olma ihtimali yüksek. rakipleri güçlü

  • sevgi der ki:

   100 tl iadem var para benden tıkır tıkır çekiliyor. çok sinir bozucu bişey. bankayla iletişim kurmaya çalıştım ama taksitli alışverişler için hiçbişey yapamıyolarmış. paralarımızı nasıl geri alabiliriz acaba. bilgisi olan lütfen yazsın..

   • Duygu der ki:

    Bende aynı durumdayım paralarımızı da geri öderler inşallah

    • EDA KUZA der ki:

     bende vip dükkan mağdurlarından oldum 20 haziran da aldığım taksitli ürünüm kargoya verilmedi ve ödeme kredi kartımdan tıkır tıkır çekiliyor ne yapacağım bilmiyorum çok sinir bozucu

   • Arkadaşlar, bankaya iptal dilekcesi vererek paramı iade aldım.

  • mağdurummmmm mağdur babalar günü için aldığım saat casiyoooooooo gelmedii.

  • kesinlikle iflas ettiği doğru değildir sadeceyer değiştirmişlerdir bunu bire bir duydum lütfen herkes hakkını arasın ve peşini bırakmasın ilk önce iadeli taahhütlü ihtarname çekmek gerekli bilginize…

  • ayca nazari der ki:

   arkadaşlar bende vip dukkan mağduruydum 3 tane alısverıs yapmıştım 60 tl ye yakın bırde kafalarına gore alısverıs yapmadığım halde taksıt cekmıslerdı..bankamı aradım ıtıraz formu faksladım 1 ay geçmeden 1 hafta once ıadem yapılmış.bankam iş bankasıydı..sizde bankanızla ırtıbata gecın..

 2. bunyamingokcul der ki:

  Muhtemelen yaptğı reklamların maliyeti satışlarda ki beklentiyi karşılamadı.2011-2012 yılında en iyi reklam harcaması yapanlardan birisiydi

 3. ömer nart der ki:

  Ben 2013 yılına kalmayacagini öngörüyordum. 9.90 TL ürün satarak bu işin gitmeyecegini bircok kere dost meclislerinde dile getirdim. Paketlenen kargo basina fullfilment maliyetini ve operasyonel giderlerini doğru hesaplayamadilar. Satış yapmanın matematiği bir sır degil. Hepimiz biliyoruz. Yakin bir tedarikçi arkadaşımın 600 bin lira alacağı kaldı. Muhtemelen de alamayacak. Hayırlısı olsun. Başarı ile magrur başarısızlık ile mağdur hissetmemeli. Tüm e-girişimciler bu vakayı doğru yorumlamali.

  • Önemli bir noktaya değinmişsiniz. Bazı son kullanıcılar ürün aldım gelmedi ya da paramı iade alamadım diyorlar ama burada asıl mağdur olan siteye ürün tedarik eden firmalar. Sitenin kalitesizliği ve 9 TL’ye ürün satması her şeyin habercisiydi.Her sektörde olduğu gibi işi iyi yapan bir kaç site var onun dışındakiler sadece bu rüzgardan yararlanmak için hesap kitap yapmadan açılan siteler. Tedarikçi arkadaşınız tahsilat yapmadan ürün vermeye devam etmiş anlaşılan, Allah yardımcısı olsun..

   • Merhbabalar.
    Aslında burada tedarikçilerde de çok büyük hatalar var. Vip dukkan bir süre önce 45 gün olan ödeme süresini 90 güne çıkardığında sinyaller gelmişti, ve en önemlisi tedarikçininin 9 Liraya vipdukkana fatura ettiği bir ürünü 9,9 TL ye kargo dahil sattığını bildiği halde halen her 15 günde bir ürün vermeye devam eden bir tedarikçiye inanın acımakta zorlanıyorum.
    Çünkü iflasın tüm sinyallerini vermişti zaten. Son altın satma hamlesinide saymıyorum.
    Teşekkürler.

    • Aslında haklısınız. Ayrıca bildiğim kadarıyla diğer e-ticaret sitelerinden farklı olarak çekle ödeme yapıyordu tedarikçilere bu site. Bu kadar yüklü bir alacak birikmesi için dediğiniz gibi 15 günde bir yığınla mal gitmiş olması gerekiyor, büyük hata..

   • Tiger der ki:

    T.A ne diyorsun ? Asıl mağduru mı var bu işin? Mağdur mağdurdur.
    Tedarikçinin bir çok yoldan parasını çıkartabilir. Yeni mallar üretip daha pahlıya satarak zararı karşılar. Tüketici ne yapsın?
    Aldığı beli, verdiği beli. Ben arkadaşımın kartından alışveriş yapmışım. Ona boşa para ödeyeceğimi mı yanarım, satın aldım ürünü başka yerden alıp para ödeyeceğimi mı yanayım? Asgari ücretle çalışıyorum.
    Neyse boşverelim. Şimdi en büyük sıkıntı nedir biliyormusunuz? Belirtsizlik. Vipdukkan bütün iletişim kanalları kapatmış durumda. Ne bir açıklama ne be bir bildiri. Hepimiz aptal yerine konulduk. Bu siteyi ayakta tutan ve sahibine çuvalla para kazandıran bizlere çok büyük bir ayıptır. Bir açıklama hakketimiz diye düşünüyorum.

    • Aybike Kapucu der ki:

     Merhabalar ; Bende 20 Haziran gibi arkadaşımın kredi kartı ile bir ürün satın aldım heves edip 🙁 ve teslim tarihi 29 haziran ile 03 temmuz arası görünüyordu.Tam tatile gitmeye hazırlanırken herkesinde belirttiği gibi site açılmıyor hiçbir şekilde telefonlarına ulaşılmıyor bozuk çalıyor .Anlaşılan o ki ticaret işini herkes yapamıyor maalesef ki güvenip te büyük bir e-ticaret firması diye işte böyle sonunda hem paramızdan hemde üründen yana mağdur oluyoruz.Acaba ürün gelecek mi herşeye rağmen yada bir bilgilendirme olacak mı karşılarınkini insan yerine koyup beklemekten başka seçenek yok şu anda mağdur olan herkes için geçmiş olsun…

   • T.A. saçma sapan yazı yazmışsın 600000 tl alacağı olan satıcının hukuk servisi vardır bir şekilde parasını alır teminatı vardır gözü kapalı kimse 600000 tl cari açmaz olan 3 kuruş biriktirip bir şeyler almaya çalışan gariban işçi kısmına olduu

    • Hadi oradan, batan firmadan nasıl alsın 600 bini? Bir firma batarken genelde üzerinde hiçbir şey bırakmadan batıyor ve alacaklar avukata versen bile tahsil edilemiyor.Asıl sen verdiğin o 89 TL’yi çıkarırsın, 600 bin batıran tedarikçi yıllarca belini zor düzeltir. Saçma yazı yazan sensin, 89 TL ile hayatın kararıyorsa o zaman hiç alışveriş yapma

  • Mechül der ki:

   Alaçağı olan arkadaşının firması teknomoda mı ?

 4. Tuzu kuru olan arkadaşlar rahat rahat yorum yapıyor. Tedarikçiye acımakta zorlanıyorlarmış.
  Bahsi geçen sitenin 2 yıldır tedarikçisiyim. Defalarca mal teslim ettim ve defalarca mal karşılığı çek aldım. 1 hafta önceye kadarda hiç bir şekilde sıkıntı yaşamadım. Bahsettiğiniz gibi 9 tl ye satılan ürün de 9,9 a satılmaz. Bu sitenin kar marjı , en azından benim satış yaptığım kategoride %42-%45 civarında. İmalatçılık ve tedarikçilik Türkiye şartlarında nasıl yapılır yada nasıl yapılmak zorunda kalınır en ufak fikri olmayan arkadaşlar tedarikçinin batan parasına acımakta zorlanıyor. Türkiyede al gülüm ver gülüm para peşin imalatçılık ve tedarikçilik yapmanın bir yolunu bilen arkadaş varsa yanına çırak olayım. Ben vipdukkan ı savunmuyorum. An itibariyle orada 20 bin liram takıldı.Bazı insanlara göre çok büyük bir rakam olmayabilir ama benim için önemli.Bir firma batıyorsa parası içerde kalan insanları suçlamaktansa kendinizi o insanların yerine koymanızı tavsiye ederim.

  • Söylediklerinizde herhangi karşı çıkılacak bir husus yok, tabii ki tedarikçinin durumu kolay değil, geçmiş olsun. Biz sadece yukarıdaki miktara göre yorumda bulunduk, o kadar büyük bir alacak nasıl kalabiliyor diye.. Yoksa tabii ki al gülüm ver gülüm diye bir durum yok,mecburen risk alıyorsun, özellikle Türkiye’de.

  • özlem der ki:

   magdurlardan bırısıde benım 550 tl suan alacagım var

  • rüveyda der ki:

   peki o halde iletişim bilgilerini en iyi bilen sizsinizdir yani ulaşma ihtimali en yüksek olan sizlersiniz.elbet iletişime geçmeye çalışmışsınızdır hiç mi bir sonuç alamadınız?

  • Konunun dışında ama tedarikci arıyoruz. selim.c[at]metelixiz.net e-mail adresine tedarikçiiğini yaptığınız ürünleri mail atarsanız size ulaşmak isteriz.

 5. hakan der ki:

  Sektörde belliydi 2011 de başlamıştı patlat vermeye .Sistemde işten çıkartmalar başladı .Diğer büyük denilenler bile şuanda zararda .Ve sektörde parası olan ayakta kalcağı bir devre girildi .Burda az parayla çok iş yapanların savaşı olucak bundan sonra.Burada hayatta bir gram başarısı olmamış insanların yorum yapmaması lazım .Sonuçta başlangıcından bugune basarı yakalamış daha sonra batış gitse bile bu adam girişimciliği için tebrik edilmesi lazım .Herkes cesaret edemez ,risk almaz memur gibi çalışır durursunuz hayatınız boyunca .

  • Hakan bey, “hayatta bir gram başarısı olmamış insanların yorum yapmaması lazım” sözünüze aynen katılıyorum.

  • Hakan kutlu der ki:

   Hakan Bey sizin çok başarılı oldugunuzu duydum:)

  • Bilgin der ki:

   Baskasının parasıyla riske girmeyi başarı sayan zihniyeti kınıyorum. Kul hakkını düşünmessen her şeye cesaret edilir. Hiç bir firma yoktur ki duvara toslayacagını 6 Ay önceden görmesin, ( Savaş vb olagan durumlar hariç) ve iddia ediyorum batacagını bile bile devam edip piyasadan ürün çekmeye devam eden patron kendisini garantiye alıp mal ve mülk kaçırmıştır.

   • güzel bir yorum olmuş başkasının parasıyla ebemde başarılı olur…

   • ümit der ki:

    Bir müddet ticaret yapar gibi görünüp, işi dolandırıcılığa çevirmiş sayısını bilmediğimiz hırsız şerefsizler….. Böyle insanlar yüzünden alışveriş yapmaya korkar olduk.. Dolandırıcılıktan dava dosyalarını ellerine alınca görmek isterim…

 6. Son zamanlarda altın mağazası da açmıştı. Gerçekten özel alışveriş kulübünde külçe altının işi ne diye sormadan edemiyor insan.

 7. SERKAN der ki:

  AN İTİBARİYLE 7000 TL ALACAKLI OLDUĞUM VE İCRA TAKİBİ BAŞLATTIĞIM FİRMA.

  • tumus der ki:

   nereye basvurdunuz benmde 10bın lıra alacagım var fırmadan

   • SERKAN der ki:

    en yakın icra dairesine. faturalarınız ve teslim tutanaklarınızı yazışmalarınızı , sipariş taleplerini vs. tüm evraklarınızı koyun. hee bir şey alabilirmisiniz ? zor.

 8. Ergin der ki:

  *** ALINTIDIR ***

  Özel alışveriş pazarının önemli girişimlerinden biri olan Vipdukkan.com ile ilgili birkaç gündür çeşitli kaynaklarımızdan şirketin kapanacağına dair duyumlar alıyoruz. Son olarak ePlanet Capital’den aldıkları rakamı açıklanmayan ikinci tur yatırımı paylaştığımız Vipdükkan, 2011 yılında da yine aynı fondan 5 milyon dolar yatırım almıştı.

  Duyumlarımızla ilgili henüz Vipdükkan tarafından resmi bir açıklama yapılmadı ama aldığımız duyumlar sonrasında şirketin kurucularıyla iletişime geçtim ve görüştüğüm kişiler kapanış sürecinin başladığını doğruladılar.

  Konuyla ilgili görüştüğüm kurucu ortaklardan Oğuz Şenol kapanış kararıyla ilgili özetle, şu anda Vipdükkan’ın yaklaşık %50′sine sahip olan mevcut yatırımcıları ePlanet Capital’in yeni tur yatırım yapmak istemediğini, farklı kaynaklardan da yatırım bulamadıkları için sektörün içinde bulunduğu rekabet koşullarında daha fazla devam edemeyecekleri için kapatma kararı aldıklarını söyledi. Oğuz Şenol telefon görüşmemizde özel alışveriş pazarında şu anda birçok şirketin benzer durumda olduğunu ancak sürekli alınan yatırımlar ve borçlarla ayakta durabildiklerinin de altını çizdi.

  Özel alışveriş sektörünün yakından tanınan girişimlerinden biri olan Vipdükkan’ın kapanış kararı elbette sektör için üzücü bir haber. Ancak kapanış kararının altında yatan sebepler de aslında en az karar kadar dikkat çekici ve düşündürücü.

  Vipdükkan tarafından resmi ağızdan bir doğrulama almış olsak da, henüz şirket tarafından yapılmış resmi bir duyuru bulunmuyor.

  • rüveyda der ki:

   bu soruları o Oğuz Şenol a soran insan ; bizim maduriyetimizi de nasıl gidereceği hakkında hiç mi bir şey demedi acaba !

 9. rabia der ki:

  Merakla gelişmeleri bekliyoruz bizde ne ürünümüzü ne de paramızı alabildik.

 10. Ben bir kaç gündür müşteri hizmetlerine ulaşamıyordum bugün ise siteye girmek mümkün değil benim ürünüm gelmedi durumları hakkında bir an önce açıklama yapmaları lazım insanları bu tedirgin bekleyişten kurtarsınlar umarım iyi haber alırız

 11. gülcan der ki:

  bende bimer e şikayette bulundum umarım çözüm bulabiliriz, bugün itibariyle siteyede giriş yapamıyorum :/ herkese geçmiş olsun

 12. tumus der ki:

  10 bın tl alacagım var bu fırmadan kucuk bır ısletmeyım ne yapmam lazım allah askına bı akıl verın bu 10 bın tl benım ıcın cok önemlı zaten oyalıyorlardı cek ıcın bu zamana kadar hep aldık ama bundan sonra ne olacak avukata mı vermm lazm ıcraya mı

 13. sinyor der ki:

  Peki satın aldığımız bir şeyin ücretini geri nasıl alacağız yada ürünü. bunların üstüne ben bi soğuk su mu içeyim şimdi

  • ali bulut der ki:

   Burda sizin icin ve urunu gelmiyenler icin endisilenecek bir durum yok, kredi kartını kullandıgınız bankaya harcama itirazı yapmanız yeterli, bankanız karsı bankadan kargo teslim fisini talep edecek 7 gun icinde karsı taraf bunu ibraz edemezse vipdukkanın bankası sizin bankanıza paranızı iade etmek zorunda kalacaktır. itiraz suresi 120 gundur

   • Osman der ki:

    24.06.2013 tarihinde bir ayakkabı almıştım ben de. Dün bankamın müşteri hizmetleri servisini aradım. Paranın kredi kartımdan kesildiğini yapabilecekleri birşey olmadığını söyledi müşteri temsilcisi. Ne yapsak ta sizn gösterdiğiniz yolu takip etsek..??

  • hanife der ki:

   Tüketici mahkemesine başvur arkadaşım.Bulunduğun ilçenin kaymakamlıgıa dilekçenle ve almıs olduğunun ürününkresti kartı ekstresiyle yada başka kayıt ettiğin bilgileri varsa dilekçene zımbala götür.Hakkını savun …

   • ali bulut der ki:

    bu konuda hakem heyeti sizin lehinize karar verse bile bu kararla ancak icra takibi yapabilrisiniz zaten adaların parası bitmis , kredi kartini kullandıgınız bankaya harcama itiraz yapmak tuketici icin en garantili yoldur.

  • evet bu konuda bilgisi olan yazsın lütfen. 3 siparişim var. parasını kredi kartı ile ödemiştim sipariş verirken. ancak ürünler gelmedi. yani parayı yada ürünleri nasıl alacağız ne yapmak lazım…

 14. ymeeee der ki:

  Vip dükkandan bir ürün almıştım iade ettim ama para bir türlü kredi kartına iade edilmedi vip paraya aktarıldı. Şimdi öğrendim ki şirket iflas etmiş. Burdan okuduğum kadarıyla alacağı olan çok var benimki onların yanında çok bişey değil ama bunların dönüşü olmayacak sanırım

 15. hanife der ki:

  MAGDURLARDAN BİRİDE BENİM ELBİSE ALDIM PARAM İADE OLMADI.TÜKETİCİ HAKEM HEYETİİNE DELİLLERLE GİDECEĞİM….!

 16. Emine der ki:

  Ne kargom geldi ne siparişim iptal edildi … Kartımızı kopyalamazlar inşallah bütün ödemeler kartla yapıldı ?

 17. serkan der ki:

  vay be 9.9 tl ye elbise almıştım gelmedi. gitti paracıkalrım …. neyse yine şanslıymışım dandik bi site olduğu belliydi deneme maksatlı alışveriş yapmıştım

 18. herkes gibi ben de alışveriş yaptım olmadı geri gönderdim yerine bir şey alırım diye son günlerde batacağı belliydi alacak birşey bulamıyordum param havuzda bekliyordu yalan mı olacak ama tüketici haklarına gideriz lütfen bir açıklama yapsın vip dükkan

 19. gamze der ki:

  şaşırmadım baya süründürdüler para iadesi yapma konusunda müşteri hizmetlerinde yarım saatten fazla bekletırlerse olacağı buydu kurum gerçekten işini yapamamıştır yanlış ürün yolladılar iade ettik 1 buçuk ay para iadesi yapmadı tüketici haklarına başvuracağımı söylediğim hafta para hesaba düştü bu yolu deneyin

 20. fatma der ki:

  Ben de yaklaşık 200 TL’lik ürün almış ve iade etmiştim ancak parama hesabıma bir türlü geçmedi. Ne yapmam gerekiyor. Dava mı açacağım?

  • sevinç der ki:

   bende ayakkabı aldım ne geldi ne paramı iade ettiler 79.00 tl ama nediyim şimdi bilmiyorum birde batanları düşünmeli hayırlısı olsun umarım bir çıkış yolu bulurlar insanlar madur olmaz

 21. KADRİYE der ki:

  bi çok alışveriş sitesinden alışveriş yaparım vip dükkandan 6-7 kere alışveriş yaptm fiyatları uygun olduğu için son 2 siparişimde geç geldi sonuncuda 4 adet sipariş verdin 1 tanesi eksik geldi müşteri hizmetleriyle knuşmak için 50 dk bekledim o ayrı gelecek dediler ama gelmedi ertesi gün girdiğimde vip paraya çevirmişler vip parayı kullanmam için vip paradan yüksek olması gerekiyormuş 1 adet daha ürün aldım 3 ü ila 7 sinde tslim olacaktı gelmedi bakalm inş gelir.bütün tüketici arkadaşlara geçmiş olsun şikayetde etseniz davada açsanız ne ürün gelir nede para adamlar 20000 tl den bahsediyolar bizimki 100 -200 lafımı olur:(

 22. özgür benlier der ki:

  bende yaklaşık bir ay önce 80 tl civarında alışveriş yaptım teslimat tarihi geçmesine rağmen ürünlerimi göndermediler mesaj attım cevapta vermediler.nolacak şimdi ya ürünlerimi göndersinler yadaparamı versinler.bu konuda napabilirim ben ve benim gibiler lütfen bilgi verirmisiniz.nereye başvurucaz napıcaz?????

 23. feriha der ki:

  benim gönderilmeyen 2 siparişim ve iade olup para iadesi bekleyen 2 siparişim var.firma iflas etse bile magdur olan ve elinde ne hizmet nede mal olan sadece parasi gitmiş bir suru alıcı var.oncelikle bunlar giderilirse sanırım daha iyi olur.herkesin dava acacak hali yok toplu olarak bir karara baglanılırsa sanırım daha hayırlı olacak.

 24. Merhaba,

  Biz uzun yıllardır Private Shopping sitelerine ürün tedarik eden firmayız, sadece tedarıkci degıl aynı zamanda 3 tane aktıf sıtemızde edındıgımız tecrubemızde var,aslında perşembenin gelişi çarşamba’dan beliydi.Fakat bu firma çok direndi en son direnişleride kargo bedava ile reklam yapmaları oldu.
  Reklam yaparken aslında karlılıgı ve sureklılıgı saglamaları gerekırken verdıgımız her urunun satıs fıyatına 3 tl ekledıler,boylece rakıplerınden daha pahalı bır hale geldıler.Reklam butcelerının bır kısmını musterı memnunıyetıne ayırsalardı keşke,Private Shopping müsterısı sadıktır.Private Shopping musterılerı kazıklanmadıgını cıddı anlamda gozlerıne sokarak hıssettırmezsenız ve ıyı musterı hızmetı verırısenız 3-5 bakmaz sızı tercıh eder.
  Fakat musterı hızmetlerı sıfır,fiyatlar dıger rakıplerden pahalı ,tedarıkıcıler urunlerı zamanında teslım etmedıgı ıcın sattıkları ürünleri ıptal etmek zorunda kalmaları vs.vs.Zaten bunlar bır basladıgında dongu olarak gerceklesır her ay,bu her ay musterı kaybı her ay satıs kaybı olarak gerı dondu vıp dukkan’a ,tabı bu arada masraflar aynı agırlıkda devam ettı bır muddet bır kac cekı yazıldıgı haberlerı cıktı sektorde boylelıkle tedarıkcı sıkıntısı da yasadılar.
  Tedarikciler ürün vermemeye verenlerde paralarını koparmaya calıstı yuklendıler odeme almaya,yalan yok aynı seylerı bızde yapabılırdık fakat bız calıstıgımız fırmanın daıma son cırpınıslarına kadar yanında olmaya calısırız ve oylede yaptık ve bu bıze cıddı bır meblag zararla gerı dondu.
  Bizim için iyi olmadı bu tabı,fakat yıllardır bır fırmayla calısıyorsunuz para kazanıyorsunuz fırma zor durumdayken yanında olamazsanın ıs ortaklıgının bır anlamı yok dıye dusunduk.
  Belkı erken davransaydın bızde alacagımızı alırdık,hep duzelır,yatırımın devamı gelır dıye dusunduk,zaten oylede olmalıydı vip dükkan yanlıs yonetılmeseydı cok ıyı bır Private Shopping sitesıydı ,herkesın aklının almadıgı gıbı bızımde almıyor bız bu ıse basladıgımızda 15 bın tl sermayemız vardı,4 yıl gectı su an 1,100m tl sermayemız var kesınlıkle tesaduf degıl bu calısmak ve ısı ıyı yonetmekden gecıyor,hadı turkıyedı kı yonetım bu ısı bılmıyor yabancı yatırımcı neden müdahale etmıyor onuda anlamıs degılız.
  İşin özü vip dükkan sadece kendini ve tedarikçilerini sıkıntıya düşürmedi ,bu tamamen sektore vurulmuş bir darbe oldu,bu gün halen açık olan vip dükkan telefonlarına cevap vermiyor,müşterileri ulaşamıyor.Zaten ciddi manada güven kaybı olan e-ticaret sektörüne bir darbe daha vurulmuş oldu.

  Teşekkürler

 25. A.Arslan der ki:

  Toplam 256 TL’LİK alacağım var vipükkandan ! Öğrenciyim ve bu miktar benim için çok büyük bir miktar.!! 3 aydır birikmiş iade ücretleri ve ödeme yapıldığı halde gönderilmeyen ürünlerin ücretleri bunlar… Ne yapmam gerekiyor ? tüketici haklarına gitsem fayda vereceğini düşünmüyorumç Geçiştireceklerdir..

 26. ayyyy olamazz der ki:

  şimdi ne olacak 2 ürünüm kaldı yollamazlarda artık gitti paralar kime nasıl şikayet etsekki acabaaaa 32 tl giiti gitti…

 27. arcan der ki:

  Tedarikçilerin toplanarak toplu dava açması etkili olur mu acaba fikriniz nedir?

 28. merve der ki:

  bende 3 adet urun almstım. 61 tl tutarında. sımdı urunlerım qelmıcek mı yanı. bu ne sacmalıktır bole. ınsanları maqdur etmeye hakları yok. herkesın alacaqını versınler. sonra ne hallerı varsa qorsunler.

 29. metin der ki:

  başarısız bir işletmeci bunu her zaman yapıyor piyasaya 5 milyon dolar borcu var şu an gemiyle tatal de ..allah çok büyük kayınpederi yılmaz ulusoy ne dicek bunun haline

 30. feriha der ki:

  bu kadar insani magdur birakmak , paralarını kullanmak nasil bir vicdandır anlamis degilim.
  dava acilsa ne olur adamilarin parasi tedarikçilerde biter zaten, bize sıra gelir mi ki..
  sagolasun vipdukkan..bundan sonra alısveris sitesine girip bakıp almak mi tovbe..giderim dısardan 10 lira fazla veririm daha iyi en azından elimde malım olur…

  • arcan der ki:

   Feriha Hanım
   Bunlar gibi firma gerçekten az sayıda 20 kadar siteye tedarikçilik yapıyoruz ayrıca kendi sitemizde var ve çalıştığımız sitelerin müşterilerini her zaman çok önemsiyoruz ve vipdükkan gibi dolandırıcı şirketlerin sayısı gerçekten çok az benim bildiğim bir kaç site var ismini veremem doğru olmaz.Ancak geneli işini iyi yapmanın derdinde. Bilinçli bir tüketici olarak sizin tüm e-ticaret sitelerini bu gibi dolandırıcı firmalar yüzünden silmeniz değil doğru hizmet vermeye çalışan firmalardan almaya çalışmak olur. Saygılarımla

   • feriha der ki:

    haklisiniz.gonul ister tabi magduriyetimizin giderilmisini ama siz bile bu site hakkkinda dolandirici diyebiliyorsaniz cok da umut aramamak gerek sanirim.iyi olan siteler dediğiniz gibi zaten aldıkları ödülleri referans olarak koyuyorlar ana sayfalarına.ama ben bu durumdan inanılmaz üzgünüm …tesekkurler bilgi için.saygılarımla

    • arcan der ki:

     Firma olarak 1600TLmiz içer de kaldı.Daha öncede batan şirketlerle çalışmıştık.
     akmagaza.com,paramini.com,narmoni.com gibi hiç biri bu firma gibi tüm telefonlarını kapatıp kaçmamıştı. Hepside borçlarını ödediler ve karşılıklı helalleştik. Dava açsak bir bu kadar para daha cebimizden çıkar ve iflas ettiği için paramızı geri alamayız. Firmanın iki patronu ile (birisi çok büyük bir giyim markasının sahibi) görüştüm. Birisi benim firmada ufak hissem var diye sinirli şekilde konuştu, git dava aç dedi diğer bayan ise ben küçük ortağım deyip işin içinden sıyrıldı. Bu ülkede kimler nasıl zengin oluyor derseniz işte bu küçük ortaklar derim http://www.ashaber.com/haber_resimler/21062011/110740/vipdukkancom-e-planet-capital-ile-ortak-oldu-798001.jpg

 31. fatma der ki:

  benimde 4 siparişim var aynı gün vermiştim hepsini toplamda 350tl civarında. ne ürünler geldi ne de ücret iptali yapıldı. ne yapmam gerekli

  • ali bulut der ki:

   bankanıza harcama itirazı yapın baska bir seyde yapmanıza gerek yok . Savcılık hakem heyeti bu isten cok anlamıyanların yanlıs yonlendırmeleri

 32. Betül Arı der ki:

  🙂 olan izim gibilere. bizim hakkımızı nasıl ödeyecekler ortadan kaybolup mu. sahiplerine sesleniyorum. sizin için çok büyük miktar olmaya bilir bizim alış veriş için verdiğimiz paralar ama asgari ücretle çalışan birisiyim. beğendiğim şeyleri almak için 3 ay bekliyorum. sizin bir saatte harcadığınız parayı biz bir ayda kazanıyoruz. YAPTIĞINIZ BİR GÜN SİZDEN ÇIKACAK. BEN HAKKIMI HELAL ETMİYORUM.

 33. selvi der ki:

  Benim de beklediğim iade param var. Yaklaşık 1 aydır iade edilmiyor. Site açılmıyor.Alacağım olduğuna dair elimde yeterli belge yok. İade formunun fotokopisini de almamışım İlgili mercilere şikayet etsem belge olarak ne ibraz edeceğim. Anlaşılan bunun üzerin bir bardak soğuk su içeceğiz. Herkese geçmiş olsun.

 34. seyhan saat der ki:

  ben vipdükkan.comdan 3yıldan beri alışveriş yapıyorum.en son siparişimi 2hafta once vermiştim halen gelmedi.dün öğrendim kadr iflas etmişler ne siteye ne iletişim bilgilerine nede gönderilen mailler ulaşmıyor.parasını odedımız ama bir türlü gelmeyen ürünler ne olacak para iadesi yapılcakmı bilen varmı

 35. bahars der ki:

  Benimde 2 siparişim var gelmeyen.bir kısmını kredi kartıyla,bir kısmını iade para puanımla almıştım.Kredi kartı taksitle olduğu için bankaya başvurabilirim.Ama puanlı param ne olacak.Onu nasıl alabiliriz.

 36. BEN ALİ BULUT BEYİN YORUMUNU OKUDUKTAN SONRA BANKAYI ARAYIP HARCAMA İTİRAZINDA BULUNDUM BANKANIN BENİ YÖNLERDİRMESİ İLE YAZILI DİLEKCEMİ BANA VERDİKLERİ NUMARAYA FAKSLADIM BENİM GİBİ ÜRÜNÜ ELİNE GEÇMEYEN ARKADAŞLARA TAVSİYEM HEMEN BANKANIZLA İRTİBATA GEÇİN BURADAN ALİ BEYE TEŞEKKÜRLER

 37. feriha der ki:

  bende dilekçemi hazırlayıp bankama faxlayanlardanim olur mu bilmem ama sanirim bizim yapabilecegimiz en iyisi bu simdilik .yalniz vip paralarim için basvuramadim cunku bir kısmı parca parca kullanıldı iptal oldu vs..banka anlamazki bundan..umarim sorun bir nebzede olsa halolur yoksa gidecem üzüntüden..

 38. nurdan der ki:

  merak ettiğim bişi var kredi kartı ile alışveriş yapanlar ( kart numaraları olduğu için) risk altındamı acaba?

 39. Ben bankama harcama itirazı yaptım ve paramı alabildim. Ürününü alamayan herkesin bu şekilde itiraz etmesini tavsiye ediyorum. 1ay sonunda kartıma iade geldi. Eğer firma ile yazışmalarınız varsa onu da isterler silmeyin mailinizden.

 40. arkadaşlar şikayetler hep aynı en iyisi bankaya başvurmak başvuru çok olursa belki ödemeyi durdurabiliriz

 41. Dilek der ki:

  Sakin olmak lazım, beklemek lazım…
  Mevlam ne eylerse güzel eyler…
  Her iki taraf içinde zor bir durum gerçekten…!

 42. 4 aydır tel.ediyorum 1 saat bekletiliyorum açtıkları zamanda para iademin yapılmasını istiyorum hafta içi yapılacak diye söylüyorlar hep dertleri insanları oyalamakmış daha yeni öğrendim sitenin iflas ettiğini allahtan çok miktar değil içeride kalan param üzerine bir bardak soğuk su içelim herkese geçmiş olsun.

 43. f.yıldırım der ki:

  eee arkadaşlar hepimize geçmiş olsun gitti paralar siparişler soğuk su içelim :((((( bence para falan iade etmezler çok zor

 44. öğretmen der ki:

  benimde 300liralık alışveriş yaptığım ürünler gelmedi ne yapabiliriz nasıl paramızı geri alabilirizz

 45. Siparişlerimiz vardı parasını veYa ürünleri alacakmıyız acaba

 46. hsynsmr der ki:

  merhaba,
  bende 4 ay öncesine kadar vipdükkan.com da satın alma biriminde personel olarak çalısıyordum.
  ancak içerden biri olarak gelecegini gördüm ve ilk fırsatta işten ayrıldım. ve tedarik tarafında çalışmaya başladım.
  yorumlarda herkes cok dogru noktalara değinmiş. hata birkaç tedarikçiyi tanyorum hepsine herkese gecmiş olsun.
  gecen gun ofise gitim içerisi yağmalanmıs hersey yerlerde hersey haczedilmiş ortalık savaş alanı gibi birkez daha uzuldum acıkcası boyle bir site bu hale gelmemliydi getirenler utansın.
  tabiki en basta sayın yöneticiler patronlar vs. mutfakta yemek pişirmek ile internetten satış yapmak aynı sey değildir.anlayana!
  firma iflasını vermiştir bu arada herkes parasını alamadıgını soyluyor ya benim ordaki çalışma arkadaşlarımda 2.5 aydır maas alamıyorlardı ve hepsi simdi ortada kaldı malesef.
  herkese tekrar gecmiş olsun benimde numunelerim ve 800 liram giti ancak 100 binlarısını kaybeden arkadaşlarımı duyunca sukrediyorum.

 47. senem der ki:

  sahtekarlar mağdur olan herkesin 1 lirası dahi haram olsun kul hakkı toprağın altıda var..yapsınlar iadeleri göndersinler ürünleri sonra ne haltları varsa yesinler cehennemin dibine gitsinler

 48. ayten der ki:

  bende ürün iadesi yaptım ama 1 ay oldu hala iade edilmedi dolandırıcılık insanları madur etmek bunlarınki 70 tl de bana iade etmeleri gerekiyor faturanın diğer nüshası ile hukuki bişey yapılabilirmi acaba ? diğer yorumlara baktığımda 70 tl çokta önemli değil ama bunlara haddini bildirmek süründürmek gerekir sırf bunun için yapılmalıdır…insanlara güven aşılayıp sonrada kaçıyorlar ne telefonlaraına nede maillerine cevap veriyorlar…bunlar hakettiğini bulmalı…

 49. sebiha der ki:

  güzel bir alış veriş sitesiydi herkez gibi bende mağdurum ama beni endişelendiren k.kartı bilgilerimizin ellerinde olması ben 2. bir risk almamak için tüm kartlarımı iptal ettirdim .

 50. nazile der ki:

  vipdükan sparişim vardı biz kimle muatap olacağız bize kim yardımcı olacak

 51. MERYEM der ki:

  KREDİ KART BİLGİLERİMİZİ MUHAKKAK SİSTEMLERİNDE VARDIR.NE YAPMAMIZ GEREKİYOR.RİSK ALTINDAMIYIZ ACABA ?

  • kadriye der ki:

   arkadaşım bn hemn duyar duymaz bnkamı aradım şüpelndiğimi belirttim ve kartımı iptal ettirdim yerine yeni numaralı bi kart basıldı derhal öyle yapmalısın bunlardan herşey beklenir.diğer arkadşlarımda aynı şekilde hepimizde güvenlik kodumuzu girdik ve siz farknda olmadan harcama yapıla bilir ve başka sitelerden alışverişler yapılabilir herkezden 10 tl çekseler 1.000 kişede 10000 eder.kartlarınızı iptal ettirin yeniden bastırın .ücretsiz merak etmeyin .geçmiş olsun tekrar:(

 52. FATMA der ki:

  benim de alacağım var ve aynı zamanda 03.07.2013 te teslim almam gereken siparişim vardı. ne olacak şimdi? en kötüsü de kredi kartı bilgilerimizi bilmeleri inşallah daha kötü şeyler olmazzzzzzzz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 53. arkadaşlar cep telefonları iptal ettirmişler son güne kadar satış yaptılar madem iflasın eşiğindesiniz bu kadar insanı niye dolandırdınız bende dahil herkez rica ediyorum suç duyurusunda bulunsun hakkımızı arıyalım

 54. ecrin der ki:

  Allah bela versin hepsine. Hem iade param kaldı hem de iki ürün siparişim. Toplam 370tl alacağım var. Haram olsun. Suç duyurusu nereye yapılacak, yanlarına kalmamalı 🙁

 55. sonuçta önüne gelen böyle bir e ticaret açamaz devlet ve sanayi ticaret bakanlığı güvencesi altında benim de alacağım var resmen aylardır uyarılara rağmen sevgili başbakanlık ve san tic bakanlığı neden müdahale etmedi alo 150 bimer cevap vermiyor bu ne rezillik

 56. selin der ki:

  benım de 150 lıra alacagım kaldı 3 aydr arıyorum bankadan sorun cıkıyo dedıler. sımdı bankamı aradım harcama ıtırazı doldurmam gereıyomus subeye gıdıp. hemen kartımı ıptal ettırdım. gıden gıttı barı fazlası gıtmesin.hepımıze gecmıs olsun.

 57. mutsuz der ki:

  yazıklar olsun ya 26haziranda sipariş vermiştim batmış ya üründe gelmeyecek para da gitti nolcak birileri birşey yapsın dolandırıcılık bu ya sessiz mi kalınacak okdar kişinin bedduasını aldılar

 58. EDA KUZA der ki:

  arkadaşlar hemen bankanızı arayın ödeme itirazı dilekçenizi faxlayın. Kredi kartınızın istem dışı kullanımını engellemek açısından da bilgilerinizi güvenlik altına aldırın çok önemli.

 59. bankalara harcama itirazına bulunun

  1- kart numarası
  2-itiraz nedeni
  3-harcama tarihi tutarı
  4-ad soyad imza

  bunları gerçekleştirirsiniz 7 gün içerisinde paranız iade olacaktır.

  • Kredi kartına itiraz yazısı yazınca gerçekten iade oluyor mu mesala benim Finansbank kredi kartım var onla alışveriş yaptım itiraz ile alabilirmiyim

 60. yettirdiniz be der ki:

  ya kitlediler resmen ne ürün gelecek ne para. dava acmak istiyorum lanet siteye

 61. kubra der ki:

  böyle olcagı gecen yıldan bellıydı.ben cok alısverıs yaptım vıpdukkandan.ama kısın eylul gıbı sıparıs ettıgım urun teslım tarıhını 1ay gecmesıne ragmen gelmedı arıorum 1saatte baglanmıor telefon kackere aradım cuma gelcek gelmez pazartesı gelcek gelmez sonunda ıade ıstedım ok denıldı maıl atıldı ıade edıldı dıye kontrol etmedım 4 5ay sonra sıteye bı gırdım ıadenız parapuan olarak yuklendı yazısı cıktı …sen parapuana donusturebılceksen musterıye bılgı vermek zorundasın.ne trendyol ne markafoni boyle bısıy kesınlıkle yasamadım ıadem oldu kackere hemen paramı ıade ettıler bunlar kargo ucretsız yapınca altlarından kalkamadılar bıraz basıt markalar yayınlamaya basladılar…sonlarının bole olcagı cok bellıydı…

 62. Kusura bakmayın da, 9.99 TL’ye elbise satan siteden ne beklenir? Diğer siteler sizi enayi yerine koyuyor da bu site mi müşterisini düşünüyor? Her malın bir bedeli vardır. Kaliteli mal üretmek kolay değil.. Vipdukkan’ın kalitesizliğinden böyle olacağı belliydi.. Bu ülkede herkes her işi yapabileceğini sanıyor. Bu işler kolay değil. Markafoni,Trendyol,Limango,Morhipo gibi siteler emek verip bu noktaya gelmişler, ve gerçekten kaliteli firmalar ile çalışıyorlar. Tabiiki sattıkları ürünlerin fiyatları Vipdukkan’dan yüksek çünkü iyi firmalar ile çalışıyorlar, kimseyi kazıkladıkları yok yani.. Vipdukkan gibi sitelere fırsat vereceğinize, gerçekten bu işi hakkıyla yapandan alışveriş edin. Tamam yarın öbür gün Markafoni,Trendyol,Limango,Morhipo’ya da ne olacağı belli olmaz ama en azından işlerini şu anda sağlam yapıyorlar, buraların dışında alışveriş yapmayın..

 63. feriha der ki:

  bu adamların sistemlerinde gonderilmeyen siparişler ve vip paralar kayıtlı değilmi..bunca milleti isyan ettireceklerine ufak bir talimatla herkese hakkını verseler ne olur sanki.son gune kadar sipariş alınır mı ? goz gore gore cep doldurma derler buna..birde su siteden alın bu site guvenilir diye sozu gecen canım arkadaslarım o kadarını bizde biliyoruz ..sadece su detay var benim kartımla baska arkadas sipariş olusturdu ve ben simdi artı birde onun magduriyetini yasıyorum.ve bu durumdan oldukça rahatsızım..o dediklerinizi vip para , musteri hizmetlrinin berbatlığı yeni olan bisey değil ki..bende uyardim arkadasimi ama ısrarla aldi..sadece lafla olmuyor bu işler..

 64. siteden alışveriş yapıp para iadesi vs. olmayan kişiler http://www.sikayetvar.com/ adersinden şikayette bulunabilir. vipdükkandan alıp iade ettiğim ürünümün para iadesi 2 ay yapılmayınca bu siteye şikayet bildirimi yaptım. 1 hafta içinde iadem yapılmıştı. ama şirket kapandığı için işe yararmı bilemem.

 65. ya ne sacmalık guvenılır dıyolar ınsanları dolandırıyolar bu sadece vıpdukkan ıcın degıl tum ınternet alısverısı yaptıgımız sıtelerde gele bılır basımıza ben tavsıye artık kımse sıtlerde alıs verırs yapasın benım de 60 tl gıt bunda sonra ne urun gelır ne de paramız ıade olur ama bırılerının bırsey ler yapması gerek goz gore gore paramız gıdemez

 66. benimki taaaa 2012 den kalma aylardır ödeme yapıcaz dendi ödenmedi eylül ya da ekim ayıydı tarihi bile hatırlamıyorum hangi karttı hatırlamıyorum bildiğim ödeme yapılacak denip bu aya kadar oyalanmış olmam ki kaç kere aradım nerden nasıl alacağımız allaha kalmış gibi bir şey galibaaa kendi sistemlerinde borç gözüküyor ama sistemde onlara ait 🙁

 67. BU HABERİ OKUYUNCA ÇOK ŞAŞIRDIM BENIMDE ETİCARET SİTEM VAR http://www.kaliteligiyimal.com AMA KAPIDA ODEMELI URUN YOLLADIGIM ICIN HIC SIKINTI YOK ALAN MEMNUN SATAN MEMNUN .. BUYUK SITELER BUNU YAPMIYORLAR BENCE YAPSALAR MUSTERI DAHA COK GUVENEREK ALISVERIS YAPMIS OLUR..herkese cok gecmıs olsun kımsenın hakkı kımsede kalmaz ..

 68. arkadaşlar benim de son 3 siparişim gelmedi. vipdukkanda kullandığım kredi kartlarımı iptal ettirdim bankayı arayıp. siz de aynı şeyi yapın yeni bi kart göndersinler bu adamların ne yapacağı belli olmaz..

 69. sevcan der ki:

  vip dükkandan çok şikayetciyim aldığım ürünler gelmedi para ödemelerim geri ödenmedi ayrıca parapuanlarımda vardı kullanılmayan onlar ne olacak zorla çevrilen parapuanlaarım peki biz bunları nasıl geri alıcağız bir fikri olan varmı?

 70. Tedarikçi firmalar bu saat ten sonra alacaklarına dair herhangi bir şey malesef alamazlar. icra edilecek birşeyleri kalmadı ve zaten yoktu. bizim 130 bin Tl miz battı. tüm planlarınızı para hiç gelmeyecekmiş gibi yapmanızı tavsiye ederim, ödeme dengenizde sıkıntı var ise buna yoğunlaşmanızı ve önünüze bakmanızı tavsiye ederim.

  • Ya hiç böyle bieşey, olur mu?
   Ozaman herkez e-ticaret sitesi açar, istediği ürünü satıyor gibi yapar ve piyasadan yüklü miktar kaptıktan sonra kapatır, nasıl olsa hesap soran yoktur.
   Hakınız neyse talep edin.

 71. BPeMe der ki:

  Şirket olarak 5,500 TL de bizim gitti. Şimdi diğer çalıştığım e-ticaret firmalarına da güvenim kalmadı. Bu benim çalıştıklarımdan en büyüğü idi çünkü…..

 72. Özay ÇOĞAY der ki:

  İşini iyi yapmayan (çok geniş bir kavram) her firma gibi bu firmanın da batacağı çoooook önceden belliydi.

  Firmaya hiç üzülmedim. Biraz tedarikçilere üzüldüm. En üzücü nokta ise henüz e-ticarete tam olarak ısınamamış yurdum insanı bu durum yine tedirgin edecek.

 73. Şenol der ki:

  VİP’ten alacağım var. Tahsil edilmesse mahkeme yoluyla 100 mislini alacağım. Dolandırıcılar yaptıklarının cezasını çekeceklerdir.

 74. Mehmet Gülsever der ki:

  Vip dükkan tarafından dolandıran herkes Vipdükka’nın ortaklarından Muharrem Beyden bilgi alabilirler. Telefon:0532 314 97 10

 75. 150tlden fazla param kaldı haram zıkkım olsunya nasıl insanlarsınızya parammızı verın ya urunlerımızı be battıysanız adamgıbın paralarımızı ıade edınya ……

 76. ÖNEMLİ MUTLAKA OKUYUNUZ…..
  ARKADAŞLAR BURDA FATMA DİYE BİR ARKADAŞIMIZIN İTİRAZ EDİN YAZISI ÜZERİNE FİNANSBANKA MAİL ATMIŞTIM İHBAR BÖLÜMÜNDEN. SİPARİŞ TRAİH NUMARASI VE ÖDEDİĞİM PARAYI YAZIP ÜRÜNLERİN GELMEDİĞİNİ YAZMIŞTIM. BANKA KREDİ KARTIMA GERİ PARA İADESİ YAPMIŞ. SİZDE DENEYİN İSTERSENİZ KALMASIN PARANIZ DOLANDIRICILARDA.

 77. Allah belalarını versin 7 aydı ne iade param geldi nede ürünüm allah kat be kat çıkarsın bunlardan bozguncular..

 78. esma şener der ki:

  peki verdigimiz siparisler ne olacak?para iadesi yapılacakmi?

 79. burcu der ki:

  bana onu bnu soylemyn ıletısım numarası ıstyrm ama gerck numara ben urunler hakknda blgı almak ıstyrm banka hc br sklde parayı acamaz byle yalanlrla ınsnlrı kandrmayn

  • BURCU HANIM BEN YALAN SÖYLEMİYORUM HAZİRAN AYINDA YAPILAN SİPARİŞLERİM VARDI 11-21-24 HAZİRAN TOPLAM 60 TL. YAKLAŞIK 10-15 GÜN NCE BANKAYA İHBAR BÖLÜMÜNDEN MAİL ATTIM. FİNANSBANK İSE PARAMI GERİ YATIRMIŞ BANA. KREDİ KARTLARINDA KESİNTİ OLMAMASI İÇİN BAZEN BANKALARLA YAPILAN ANLAŞMALAR OLUYOR. ÖRNEĞİN ÇEKİMİN YAPILDIĞI 45 GÜN SONRA MÜŞTERİ HESABINA GEÇMESİ GİBİ. BELKİ BU PARA HENÜZ AKTARIM YAPILMAMIŞTI VİPDÜKKANA VE BANA GERİ ÖDEDİLER. .. BEN BURDAKİ MAĞDURLARA TEKRAR SÖYLÜYORUM BENİM PARAMI FİNANSBANK ÖDEDİ. ÇOK ZAMAN GEÇMEDEN DENEYİN ZAMAN GEÇERSE ALAMAZSINIZ ZATEN….

 80. ÜRÜN ALDIM GELMEDİ PARAMDA ÇEKİLMİŞ VAR BÖLE YA NASIL Bİ SİTESİNİZ SİZ MADEM KAPANIYO YA PARAMIZ YA ÜRÜNÜZ GELSİN KİMSE MAĞDUR KALMASIN.

 81. 27 haziran 2013 tarihinde vermiş olduğum siparişlerim gelmedi.1 temmuz 2013 te vipdükkan’ın kapandığı açıklandı.Madem kapanacaktı,sipariş almaya neden devam ettiniz?Bu insanların cebindeki paraya göz dikmektir.Siparişlerimin gönderilmediği taktirde on misli masraf yapacağım belki hukuki yollara başvuracağım.

 82. Gülçin der ki:

  14 HAZİRANDA ALDIĞIM ÜRÜN HALEN ORTADA YOK, KARTTAN PARAYI TAHSİL ETMEYİ BİLDİLER AMA…RESMEN DOLANDIRICILIK BU, MİLLETİ ENAYİ YERİNE KOYDULAR… BATACAKSAN BAT KARDEŞİM MİLLETİN SUÇU NE.Bİ MAHKEMDE BENDEN SANA VİPDKKN…

 83. arkadaşlar bende 89.99.liralık bir parfüm siparisini vermiştim ancaka gelmedi bende teredüt ettğm ve kargo tarihine bir gün kala hemen kıredi kartı kulandığım bankaya itiraz dilekçemle baş vurdum ve bekliyorum bana en az bir ay en geç 45.gün size geri dönüleçektir dediler on gündür bir ses yok inşallah paramızı alırız.

  • Bir internet sitesinden alışveriş yapacaksanız, arkasında büyük bir holding yada kuruluş olan yerden yapmalısınız.
   yabancı yada adı sanı bilinmeyen şirketler bugun var yarın yok bilemezsin.

 84. bilgi kaya der ki:

  bende vip dükkan mağduruyum inşallah insafa gelirlerde herkesin parasını geri iyade ederler yoksa bu kadar kişinin bedduası insanı iflah etmez

 85. Sevda der ki:

  Gerçekten rezalet. Benim de 20 haziranda vermiş olduğum sipariş elime gelmedi. Para iadesi de yapılmadı. Zaten kargoların ücretsiz gönderileceği kampanyasından bir şeyler döndüğünü anlamamız lazımdı. Nereye ve nasıl şikayet edebiliriz.

 86. Şirket iflasını açıklamadan alacaklılar icra işlemlerini başlatmalı.

 87. Bu kadar insanı mağdur edip,sessiz kalmak ne büyük hadsizliktir.Hiçbir açıklama yok.O halde HIRSIZSINIZZZZZZZZZZZZ

 88. mustafa oğuz şenol a aitmiş vipdükkan ve harward kafede ona aitmiş bir çalışanı yazmış bir web sitesine ne kadar doğrudur bilinmez

 89. Derya der ki:

  Gitti 50tl 🙁

 90. Seçkin der ki:

  Daha önce bu internet sitesinde kullandığınız kredi kartlarını, bankanızı arayarak mail order ve internet kullanımına derhal kapattırınız. Kredi kartı bilgileriniz ellerinde olabilir ve kullanılabilir.

 91. Aslı C. der ki:

  Vipdükkan ortağı Muharrem Toplusoy, Cep No.su 0532 314 97 10 Herkes arasın!!

 92. leyla der ki:

  ben kapanmasına çokkk üzüldüm .

 93. gülşah arabacı der ki:

  bende vip dükkan mağduruyum Allah bu Ramazan ayında dua ediom. bir bardak suya ihtayacı olsun inş.. çözüm bulanlar banada mail atarsa sevinirim

 94. Arkadaşlar, Bankaya iade dilekçesi vererek paramı iade aldım. Benim hem ürün iadem hem de gelmemiş siparişim bulunuyordu.

 95. FATMA der ki:

  arkadaşlar inanamıyorum benimde 2 gün önce para iadem oldu garantibankasında dilekçe yazmıştım.sakın pes etmeyin dilekçenizi yazın ve bekleyin

 96. Bu yaşananlar bizim gibi dürüst ve yeni işletmeleri çok etkiledi. Tedarikçiler peşin vermek istiyor, tüketici kapıda ödeme istiyor… Olmadı bu durum maalesef hepimizi yordu. http://www.ekoldugmesi.com

 97. vipdukkan batması sadece kendisi için değil, tüm sanal alışveriş siteleri için kötü oldu. Bu durumdan hem tedarikçiler hem de yeni yeni sanal alışverişe ısınan tüketicilerin çekinmesi neticesinde bizim gibi yeni piyasaya giren e-ticaret siteleri için iyi olmadı. http://www.net-alisveris.com

 98. vipteçalışanbiradam der ki:

  Dileyene şirket patronlarının telini yazarım alacaklı kalmışsa şayet

  • vipte çalışan biri der ki:

   Numarasını verebilir misin benim maaş alacağım var 6000 TL evrakları hala duruyor.

 99. açılacak diyorlardı ama hala kapalı ve adanet bünyesinde sanırım.

 100. ödemeleri aldınız mı kaç kişi ne kadar alamadı yazsa

 101. ben 85 tl ödememi alamadım bankaya da bildirmeme rağmen. Son taksidinide bu ay ödemek zorunda kaldım. Elimde ne ürün var ne de parayı iade alabildim.

  • Yoğun reklam verdikleri bir zaman olmuştu, o zaman bunun olacağını tahmin etmiştim. Örnek olur umarım ona göre adım atılır artık. 85 TL nin çok üzerinde de rakamlar yoktur inş yazık oldu

 102. kimin ne kadar alamadığını görsek bi yerde daha iyi görünür durumun ne olduğu

 103. Sonucu her olursa olsun bir projenin milyon dolar yatırım alacak kadar büyümesi bilr aslında başarıdır.

Fikrini söyle

*