14 Kasım 2018

Visa’nın Dijital Cüzdan Uygulaması Sonbaharda Başlıyor

Visa, tüm dünyada geçerli olmasını planladığı dijital cüzdan uygulamasını başlatıyor. Bu uygulama ile firma, müşterilerinin hem online hem offline alışverişlerini mobil cihazlarıyla sadece daha önceden belirledikleri bir parolayı girerek yapabilmelerini sağlayacak.

Mobil dijital cüzdan, Visa dışındaki ödeme şekillerini de depolayabilecek. Visa, bu uygulama ile mobil ticaret alanında genişlemeyi hedeflediklerini bildirdi. Dijital cüzdan, mobil, e-ticaret, sosyal medya ve mağaza alışverişlerinde kullanılabilecek.

Dijital cüzdan uygulamasında müşteri mobil cihazına gerekli programı yükledikten sonra ödeme yapması için gerekli bilgileri bu programda depoluyor. Yükleme işlemi gerçekleştikten sonra online alışveriş esnasında doldurulması istenen adres, kredi kartı numarası gibi bilgilere gerek kalmadan, sadece daha önceden belirlenen kullanıcı adı ve parolanın girilmesi yeterli oluyor. Offline mağaza alışverişlerinde ise NFC (Yakın Alanda İletişim) sistemi kullanılarak, yine belirlenen bir parolanın girilmesi ile ödeme tamamlanıyor.

Dijital cüzdan, ödeme için bir form doldurulması talep edildiğinde devreye giriyor. Alışverişin tamamlanması için paralo girilmesi gerekilen bu sistem ile, kredi kartı bilgilerinin çalınması, görüntülenmesi engellenmiş oluyor.

Mobil ticaretin Visa için önemine değinen Visa Global E-Ticaret ve Yenilikçi Ürün Stratejisi Başkanı Jennifer Schulz, mobil alışverişin online ticarette hızla çok önemli bir noktaya geldiğini, yeni başlatacakları dijital cüzdan sistemi ile müşterilerinin ‘tıkla ve satın al’ yöntemini kullanarak çok daha hızlı ve rahat alışveriş yapabileceklerini belirtti.

Visa, uygulamanın başlaması için birçok sayıda banka, kredi kuruluşu, ödeme işlemcisi, perakendeci firma ile çalışma içerisinde. Firma aynı zamanda online alışverişteki güvenlik ağını güçlendirmek için finansal kuruluşlar ile yeni programlar üzerinde çalışıyor. Kullanıcıların mobil dijital cüzdanları ile para transferi yapabilmeleri ve hesaplarını yönetebilmeleri de sağlanacak.

Kullanıcılar dijital cüzdanlarını yapacakları ödemenin tarzı ve miktarına göre belirledikleri kartın kullanılması yönünde standart olarak proglamlayabilecekler.

Dijital cüzdan uygulamasının bir diğer özelliği ise, kullanıcılar Visa’nın anlaşma sağladığı mağazalardan alışveriş esnasında indirim kazanabilecekler.

Visa dijital cüzdanı 2011 Sonbaharında kullanıma sunmayı planlıyor.

Birçok tüketicinin, yeni karşılaştıkları e-ticaret sitelerindeki ödeme sayfalarında uzun formları doldurmaktan kaçındıkları online alışverişte bilinen bir sorun. Visa, dijital cüzdan uygulaması ile online alışverişte bu sorunun önüne geçmeyi de hedefliyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*