18 Kasım 2018

Visa’nın Dijital Cüzdanı V.me, Büyümeye Devam Ediyor

Visa, dijital cüzdan uygulaması V.me‘yi daha da geliştirerek daha çok kullanıcıya ulaşmayı planlıyor. Henüz ülkemizde aktif olmayan ancak özellikle ödeme pazarındaki oyuncuların haberdar olmasında fayda olan V.me ile beraber Visa kart kullanıcıları, internet sitelerinden alışveriş yaparlarken kredi kartı numaralarını online alışverişlerde paylaşmaya gerek duymayacaklar.

Internet Retailer‘da yayınlanan habere ve Visa’nın yaptığı açıklamaya göre 50’den fazla finans şirketi dijital cüzdan uygulamasını kullanıcılarına sunmaya başlayacak. Bu da, V.me uygulamasının yaklaşık 55 milyon kullanıcı tarafından kullanılabileceği anlamına geliyor.

V.me isimli dijital cüzdan uygulaması 2011 yılında beta sürüyle yayınlanmıştı ve 2012’in başlarında da resmi olarak kullanıcıların hizmetine sunuldu. Bu servisle beraber kullanıcılar Visa üzerinden hesap numaralarını ve teslimat adreslerini kaydedip, online alışveriş sıralarında V.me ile ödemeyi seçtikten sonra V.me kullanıcı adı ve şifrelerini giriyorlar. Böylece alışveriş yaptıkları internet sitesine kredi kartı bilgilerini girmeden alışverişlerini tamamlayabiliyorlar. Bu sistemi tüketiciler hem PC’lerinden hem de akıllı telefon ve tabletlerinde güvenli bir şekilde kullanabiliyorlar.

Amerika’daki 23 perakendeci şirket Visa’nın bu uygulamasına geçiş yapmış bulunuyor. Visa’nın küresel e-ticaretten sorumlu baş yöneticisi Jennifer Schulz, Amerika’daki tüm kullanıcıların diledikleri takdirde bu sistemden yararlanabileceklerini ve tatil sezonunda hediye almak için ya da kendileri için yaptıkları online alışverişlerde de bu uygulamayı kullanabileceklerini belirtti.

Ödeme sistemlerinde bu sene oldukça hareketli geçti diyebiliriz aslında. MasterCard da kendi mobil cüzdan uygulamasını geçtiğimiz bahar aylarında kullanıcılara sunmuştu. Bunun dışında Türkiye’de de geçtiğimiz Ekim ayında Turkcell mobil cüzdan özelliğini tanıtmıştı.

E-ticaretin gelişmesiyle beraber şirketler, kullanıcıların internetten daha güvenli bir şekilde alışveriş yapmalarını sağlamak için ödeme sistemlerinde de değişikliklere gidiyorlar. Bu hizmetlerin kullanıcıya güvenlik sunmasının dışında bir de ek olarak alışverişi onaylama süresini de kısalttığı için hem kullanıcılara hem de şirketlere kolaylık sağlayacağı görünüyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*