19 Kasım 2018

Vistaprint Cirosunda %26 Artış

Ülkemizde de hizmet sunmaya başlayan, iş yerlerine online tasarım sağlayarak kartvizit, davetiye, broşür gibi baskı ürünleri tasarlayıp yollayan VistaPrint, bu çeyrekte cirosunda geçen seneye kıyasla oldukça başarılı bir artış yaşadı.

2012 finansal senesinin 3. çeyrek verilerini paylaşan firma, geçtiğimiz senenin aynı çeyreğine kıyasla cirosunda %26 artış olduğunu açıklayarak, satın alımlar ve pazarlama giderlerindeki artıştan dolayı net karlılığında azalma olduğunu da paylaştı.

Vistaprint tarafından açıklanan 3. çeyrek detaylı verileri şöyle;

  • Toplam satışlar geçen senenin aynı çeyreğine kıyasla %26.4 artarak 203.7 milyon dolardan 257.6 milyon dolara yükseldi.
  • Net karlılık arka arkaya gerçekleşen satın alımlar, uluslararası yaygınlaşma atakları ve pazarlama giderlerinin etkisiyle, 2011’in aynı çeyreğine kıyasla %98.7 azalarak 22.9 milyon dolardan 300bin dolara düştü.
  • Pazarlama ve satış masrafları cironun %37.9’una ulaştı. Bu oran 2011’de %32.7 olarak belirlenmişti.
  • Teknoloji ve geliştirme masraflarının cirodaki oranı ise %11.2’den %13.8’e çıktı.
  • Uluslararası satışların toplam cirodaki payı %45 olarak açıklandı.
  • Firma 3. çeyrekte 2.4 milyon yeni müşteri kazandığını açıkladı. Bu oran geçtiğimiz senenin aynı çeyreğinde 1.8 milyon olarak belirlenmişti.
  • Vistaprint 3. çeyrekte 7 milyon sipariş aldı. 2011 rakamı 5.8 milyon sipariş olarak açıklanmıştı.

Firma CEO’su Robert Keane, uluslararası genişleme ve satın alım planlarının sene başında belli olduğunu, net karlılıklarındaki azalmanın genişleme ile beraber beklenilen bir süreç olduğunu ifade etti. Keane, cirolarındaki artıştan da oldukça memnun olduklarını dile getirdi.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*