11 Aralık 2018

Vistaprint 2016’da Satışlarını $2 Milyara Çıkarmayı Hedefliyor

Online basım devi Vistaprint, 2016’ya kadar satışlarını 2 milyar dolara çıkarmayı hedeflediğini belirtti.

Haziran 30’da sona eren 2. çeyrekte 2010’a kıyasla %21.9 büyüme göstererek 817 milyon dolarlık satışa ulaşan firma, hedefledikleri bu rakama organik büyüme, yenilenmiş pazarlama planlamaları ve hedeflenmiş satın alımlarla ulaşmayı planladıklarını belirtti.

Vistaprint CEO’su Robert Keane tarafından yapılan açıklamaya göre, firmanın iyi planlanmış yatırımlarla 2 milyar dolarlık satış hedefine ulaşması hiç de zor değil.

Küçük ölçekli işletmelere ve bireysel müşterilere yönelik hizmetlerininin pazarlamasına ağırlık vereceklerini belirten Keane, hedefledikleri 2 milyar dolarlık satışa ulaşmak için, 2016’ya kadar senede %20 büyüme sağlamaları gerektiğini belirtti.

%20’lik yıllık büyüme oranlarına ulaşmak için, direk pazarlama ve TV reklamlarını arttıracaklarını da belirten Keane, 2010 yılından 2011 yılına pazarlama masraflarını %13.2 arttırdıklarını iletti.

Teknoloji altyapısı şirketleri satın alımlarının da genişleme planlarında yer bulduğunu belirten Keane, Vistaprint’in yılda 100 milyon dolardan düşük ciro yapan gerekli teknolojik donanıma sahip şirketleri satın almayı hedeflediğini ekledi.

Vistaprint’in 2012 yılına kadar ulaşmayı hedeflediği satış rakamı ise 997 milyon dolar.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*