16 Kasım 2018

VistaPrint’ten Yeni Bir Satın Alım Daha

Yaz sonunda, 2016 yılına kadar 2 milyar dolarlık satışa ulaşmayı hedeflediklerini paylaşan Vistaprint, bu rakamlara organik büyüme, pazarlama faaliyetleri ve satın alımlarla ulaşmayı tasarladıklarını belirtmişti.

Bu açıklamadan sonra ilk satın alımını Ekim ayında Hollandalı AlbumPrinter firması ile gerçekleştiren Vistaprint’ten ikinci satın alımın açıklaması da geldi.

Küçük ölçekli işletmelere web çözümleri sunan Webs Inc., Vistaprint tarafından 117.5 milyon dolar nakit karşılığında satın alındı.

2001 yılında kurulan Webs Inc, işletmelere ücretli ve ücretsiz e-ticaret ve mobil ticaret web sitesi taslakları, sosyal medya kurulum taslakları ve güncellemeleri hizmeti sunuyor.

Webs Inc’in 2011 yılını 9 milyon dolarlık bir ciro ile kapatması beklenirken, firmanın 100.000 civarında üyesinin olduğu belirtildi.

Vistaprint CEO’su Robert Keane, firmalarının binlerce işyerine dijital ve basılı pazarlama ürünleri sunduğunu, Webs Inc. satın alımı ile web ayaklarının da güçleneceğini açıkladı.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. başarılarının devamını dilerim…

Fikrini söyle

*