17 Kasım 2018

Natali Yeşilbahar’ın Moda Arama Girişimi Vitringez Açıldı

Türk internet sektörünün yakından tanıdığı başarılı ve özellikle enerjik isimlerden olan Natali Yeşilbahar‘ın bir süredir üzerinde çalıştığı Vitringez girişimi açıldı.

Vitringez.com adresinde hizmet veren ve “Türkiye’nin moda arama motoru” sloganıyla start veren girişim, operasyonunu arama fonksiyonu üzerine temellendirmiş. Yani Vitringez kullanıcıların yapacağı aramalar ve elde edeceği ürün sonuçları üzerinden ilerliyor ve sonrasında da markalarla yaptığı affiliate pazarlama anlaşmalarıyla gelir modelini oluşturuyor.

vitringez

Tabi bu gelir modeli şu an için gözüken model sadece; önümüzdeki zamanlarda Vitringez’de neler olacağını şu an için bilmiyoruz. Belki önümüzdeki günlerde Natali ile bir röportaj yaparak gelecek planlarını dinleyebiliriz 🙂

Natali blogunda yayınladığı bir yazı ile Vitringez fikrinin nasıl oluştuğunu da detaylı bir şekilde anlatmış:

Yeşilbahar: “İstinyePark’taki sevdiğim ayakkabının mağazasına girdim, indirim vardı. 37 spor ayakkabı sadece mor vardı –mor ayakkabı giymiyordum. (…) Ayakkabım olmadığı için bir haftadır spora gidememiştim ve mutsuzdum. Beni mutlu edebilecek tek şey, internette bir kutu olabilirdi. Bu kutuya aradığım ürünü yazacaktım ve onlineda alabileceğim tüm seçenekleri bana gösterecekti.”

Natali’nin yazısının son kısmında yer alan kategori isimleri, yatırım almış olma, lean startup eğitimi ve içeriğin önemine vurgu yapması ise bizim özellikle dikkatimizi çeken satırlar oldu.

Yeşilbahar: “www.vitringez.com’da Kadın, Erkek, Çocuk kategorilerinde ayakkabıdan şapkaya aradığınız her şeyi bulabilir; kozmetik ihtiyaçlarınıza da ulaşabilirsiniz. Güzel bir yatırımla başladığımız yolda, en başta eksiklikleri tespit ettik. Lean Start-up Koçluğu aldım ve hala almaya devam ediyorum. Tüketicimizin ne istediğini gözlemledik ve ürüne birçok keyifli özellik ekledik. İçeriği baştacımız yaptık. Çok değerli yazarlar, sunucular ile çalışıyoruz ve her geçen gün desteğimiz artıyor.”

Şu an için çok yeni bir girişim olmasından dolayı eksileri artıları tartmaktan ziyade hızlıca hangi fonksiyonların dikkatimizi çektiğini söylemek gerekirse özellikle arama yaptıktan sonra çıkan filtreleme özelliklerinin Vitringez’in başarısı için büyük önem taşıdığını belirtebiliriz. Ana sayfada da örneklerinin verildiği arama şekilleri (örn: kırmızı ayakkabı, siyah blazer, yağmur botu) ile karşınıza çıkan sonuç sayfasında marka, fiyat ve renk filtrelerini uygulayabiliyor ve bir de indirim alarmı oluşturabiliyorsunuz. Tahmin edeceğiniz üzere indirim alarmı ile beraber radarınıza takılan ürün indirime girdiğinde haberdar olmanız mümkün.

Vitringez’in anlaştığı markalara göz atmak için Vitringez markalar sayfasına göz atabilirsiniz.

vitringez-ekibi

Vitringez Ekibi

Natali’ye ve Vitringez ekibine başarılar diliyoruz, takipte olacağız 🙂Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. Mehmet Ali der ki:

    çok güzel gözüküyor, tebrikler natali hanım. başarılar 🙂

  2. Kıvanç der ki:

    Natali Yeşilbahar’ın bir süredir gizli saklı yürüttüğü bir moda girişimi olduğunu biliyorduk. Son zamanlarda da vitringez ismiyle tweetlerini görüyordum, demek ki bu işmiş. Ben çok beğendim siteyi, inşallah çok başarılı olur 🙂

  3. bu alanda rekabet yoğunlaştı ama vitringez ismi hoşuma gitti hayırlı olsun 🙂

  4. http://www.StilGiyin.com olarak 1 yıldır Modanın Arama Motoru şeklinde hizmet veriyoruz. Sektörde yeni oyuncuların Türkiye’de Affiliate Marketing pazarının büyümesi ve canlanmasında rol oynamasını ümit ediyor, Natali hanım ve ekibine iyi şanslar diliyoruz.

  5. Merhaba, yorumlarınız ve ilginiz için teşekkür ederiz 🙂

Fikrini söyle

*