14 Kasım 2018

Viva Movil: Jennifer Lopez’den Sosyal Ticaret Girişimi

Jennifer Lopez Sosyal Ticaret Girişimi Viva Movil
Holywood ünlülerinin son zamanlardaki yatırım alanlarından biri de e-ticaret sektörü olduğunu daha önce değinmiştik. Ünlü şarkıcı ve oyuncu Jennifer Lopez de bu isimlerden biriydi ve daha önce Teeology adındaki girişimiyle e-ticarette yer almıştı. Şimdi deViva Movil adındaki sosyal ticaret girişimiyle online alışveriş sektörüne adım atan ünlü isim bu girişimiyle ABD’de yaşayan ve nüfusun %16’lık bir bölümünü oluşturan ABD kökenli Latin halka hitap etmeyi hedefliyor.

Verizon ile anlaşan Lopez, site üzerinde akıllı telefon ve tablet satışlarının yanı sıra Verizon’un kablosuz (bulut) planlarını da satışa çıkartıyor. Fiziki mağazalarda da hizmet verecek olan Viva Movil, 15 Haziran’dan itibaren Latin kökenli insanların yoğun olarak bulunduğu Los Angeles ve Miami gibi şehirlerde hizmet vermeye başlayacak.

Çok kanallı bir marka yarattıklarını dile getiren Lopez, Latin kökenli insanların aileleriyle beraber alışveriş yapmaktan hoşlandıklarını ve bu yüzden fiziki mağazalarda da hizmet vereceklerini dile getirirken, bu mağazalardaki çalışanların hem İspanyolca hem de İngilizce konuşan çalışanlardan oluşacağını da belirtiyor. Mağazaların içinde çocuk parklarının da yer alacağına değinen sanatçı, böylelikle ziyaretçilerin tam anlamıyla sosyal alışveriş deneyimini yaşayabileceklerini söylüyor. Şirket şu an 15 fiziki mağaza açmayı planlıyor.

Kullanıcılar internet sitesi üzerinden Viva Movil’e ulaşabildikleri gibi Facebook üzerinden de hesaplarına bağlanabiliyorlar. Facebook üzerinden kullanıcılar arkadaşlarına tavsiyede bulunabiliyor veya onlarla beraber sosyal bir şekilde alışveriş yapabiliyorlar.

Lopezin, son dönemlerin trendi sosyal ticareti kullanarak kendisinin de dahil olduğu Latin kökenli insanlara yönelik bir girişime imza atmasının arkasındaki sebeplerden biri de yukarıda sözü geçen %16’lık kesimin ABD genelinde 1,2 trilyon dolarlık bir harcama gücüne sahip olması denebilir. Bunun yanı sıra bir de ABD’deki nüfus arasında mobil cihaz kullanımının hızla artması ve kullanıcıların alışveriş alışkanlıklarının mobil ticarete doğru yönelmesi de Lopez’in böyle bir girişime adım atmasının ardında yatan sebeplerden biri diyebiliriz. Viva Movil’in sitesinde bulunan ve Jennifer Lopez’in tanıtım konuşmasını yaptığı videoyu da aşağıda paylaşıyoruz.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*