20 Kasım 2018

E-Ticaret Paketi Firması Volusion Pazartesi Tüm Kullanıcıları ile Beraber Çöktü

ABD merkezli hazır e-ticaret paketi sunucusu Volusion, ana ve yan güç kaynaklarından doğan bir sebepten dolayı Pazartesi günü hizmet veremez hale geldi.

Pazartesi günü yaşanan sıkıntıda Volusion alt yapı paketini kullanan e-ticaret sitelerinin hepsi de Volusionla beraber hizmet veremez konuma gelirken, firmanın müşteri hizmetleri ve Facebook sayfaları kullanıcılarından gelen olumsuz yorumlarla doldu taştı.

ABD’de özellikle küçük ve orta çaplı işletmelere oldukça uygun fiyatlı aylık e-ticaret paket seçenekleri sunan Volusion’ın 100.000’den fazla müşterisinin olduğu belirtiliyor.

E-ticaret sitelerini 1 günlüğüne online alışveriş hizmetini sunamayacak hale sokan bu sorun Volusion’ın yaşadığı ilk sıkıntı da değil. Firma geçtiğimiz bahar aylarında alışveriş sepeti hizmet teknolojisinde bir sorun yaşarken, kullanıcılarının bir kısmının kredi kartı ödemesi alamamalarına yol açmıştı.

Bu sorunla beraber Volusion kullanıcısı e-ticaret sitelerinin bir kısmında tüketicilere ait ürün yorumlarının da silindiği belirtilirken, Volusion güç kaynakları ile alakalı detaylı bir inceleme başlattıklarını, konu üzerinde titiz çalışmalarına devam ettiklerini paylaştı.

Çok sayıda online mağazayı oldukça zor durumda bırakan bu sorun şimdilik çözüme kavuşturulmuş gibi görünüyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*