14 Kasım 2018

Wal-Mart Mağazasında Satacağı Yeni Ürünleri Yarışmayla Belirliyor

Walmart, online mağazasında satacağı yeni ürünleri düzenlediği yarışmayla belirliyor. ‘Get on the Shelf’ adını verdiği yarışmayı geçtiğimiz hafta duyuran şirket, kazananın ürünlerini online mağazasında satmayı planlıyor.

Yarışmaya katılım ise şöyle gerçekleşiyor: Yeni bir ürünü olduğunu düşünen girişimciler ürünün hikayesini ve tanıtım videosunu Youtube‘a yüklüyorlar. Daha sonra yarışmanın internet sayfasına gidip, şirket, ürün adı ve Youtube linkini Walmart’a gönderip yarışmaya katılmış oluyorlar.

31 Mart’ta sona erecek olan yarışmada @WalMartLabs‘ın seçeceği 20 ürün finale kalmaya hak kazanıyor. Bu 20 ürün arasından birinciyi de WalMart kullanıcılarının oyları belirliyor. Birinciliği elde eden şirket ve ürün de WalMart’ın online mağazasında satışa sunulma fırsatını elde etmiş oluyor. Kesin olmamakla birlikte şirketin fiziki mağazalarında da yer alma ihtimali bulunuyor.

Fiziki mağazasını internete en iyi taşıyan şirket şeklinde tanımlayabileceğimiz Walmart’ın 2012 yılında da buna benzer bir yarışma düzenledi. Sosyal sorumluluk projesi kapsamında düzenlenen yarışmada en iyi ‘su arıtma cihazı Walmart mağazalarında satışa sunulmuştu. Geçtiğimiz seneki yarışmanın başarılı olduğunu ve dolayısıyla bu sene de farklı bir formatta karşımıza çıktığını söylemek mümkün.

Yarışmanın tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*