21 Kasım 2018

Wal-Mart’ın Çinli Ortağından Yarım Günde Ürün Teslimi

Yakın zaman içerisinde çoğunluk hisseleri Wal-Mart‘a geçecek olan dört yıllık e-ticaret şirketi Yihaodian, yarım günde ürün teslimatı gerçekleştirmeyi kendine kural edindi.

Çin hükümetinden yatırım onayını aldıktan sonra hisselerinde %17.7’den %51’e bir artış gerçekleşen Şangay merkezli Yihaodian; Pekin, Şanghay, Guangzhou, Wuhan ve Chengdu gibi etrafındaki 250 kilometre çapındaki bir bölgeye 12 saat içinde teslimat yapma garantisi veriyor. Örneğin, Şangay’daki bir depodan alınan siparişler kentin etrafındaki 68 teslimat bölgesinden birine transfer ediliyor. Buradan motorlu kuryeler eşliğinde evlere teslim edilen ürünler sayesinde kullanıcı, yarım gün içerisinde siparişine kavuşmuş oluyor.

Gün içerisinde siparişin kendileri için oldukça önemli bir nokta olduğuna değinen firma yetkilileri; kuru gıda, kozmetik ve ev gereçleri gibi hızlı tüketim malları üzerine yoğunlaştığı için, bir an önce kullanıcılarına ulaşma gayretini taşıyor. Çin’in büyük şehirlerinde hızla yükselen orta sınıfı oluşturan ofis çalışanları, ev ihtiyaçları için çoğunlukla online alışveriş sitelerini tercih ediyor.

Bu yıl içerisinde taze gıda ve kitap satışına da başlayacağını duyuran Yihaodian, yakın zamanda yeni ürün kategorileri de eklemeyi planladıklarını belirtti. 2010 yılında açıkladıkları mali rapora göre 126 milyon dolarlık bir ciroya sahip olan şirketin geçtiğimiz sene itibari ile de 18 milyon aktif kullanıcısı bulunuyor. Bir milyondan fazla SKU’su bulunan şirket, bu rakamı bir sene içerisinde iki veya üç katına çıkarmanın planlarını yapıyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*