14 Aralık 2018

Walgreens Çok Kanallı Alışveriş Eden Müşterileri Tercih Ediyor

Walgreens E-ticaret Başkanı Sona Chawla, Internet Retailer tarafından düzenlenen Internet Retailer Conference & Exhibition 2011 konferansında yaptığı konuşmada çok kanallı alışverişi kullanan müşterilerin, tek kanallı alışverişi tercih edenlerden 3 kat daha değerli olduklarını iletti.

Chawla, konuşmasında aynı zamanda reçeteli ilaç satışlarının %25’inin mobil cihazlardan geldiğini belirtti.

Yapılan bir anlet ile Walgreens’in online satış sayfasına günde 1 milyona yakın tüketicinin uğradığını, bunların %50’sinin Walgreens’in offline mağazasına uğrayacaklarını ilettiklerini ekleyen Chawla, Walgreens’in web sayfasında eczacılarla live chat yapan müşterilerin %82’sinin ise reçetelerini tekrar Walgreens’den temin edeceklerini ilettiklerini belirtti.

Walgreens yetkilisi aynı zamanda yeni yayına geçirecekleri bir uygulama ile, reçetesi dolan ve yeni ilaç tarihi gelen müşterilerini sms ile uyaracaklarını, sadece sms mesajına cevap vererek bu müşterilere yeni ilaçlarını göndermeye başlayacaklarını da belirtti. Halihazırda 2 milyon sms üyeleri bulunduğunu ekleyen Sona Chawla, bu sayının hızla artacağına inandıklarını iletti.

Walgreens, bir süre önce online ve mobil alışveriş yapan müşterilerin alışverişlerini 1 saat içerisinde offline mağazalardan temin etmelerini sağlayan yeni çok kanallı bir ticaret platformunu başlatmıştı.

Chawla, çok kanallı ticaret stratejilerini geliştirirken, online yaygınlıklarını da hızla arttırdıklarını belirterek, yeni satın alımları Drugstore.com ile online mağaza sayılarını 5’e çıkardıklarını iletti. Online ortamda ürün çeşitliliğine çok fazla önem verdiklerini ileten Chawla, ürünlerinin %42’sinin sadece online mağazalarından temin edilebildiğinin altını çizdi.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*