17 Aralık 2018

Walgreens.com 10 Saatliğine Çöktü

ABD’nin en büyük ilaç ve kozmetik mağaza zinciri Walgreens.com 10 saat boyunca hizmet veremedi.

Kısa bir süre önce ABD’nin en büyük online ilaç, güzellik ve bakım ürünü sitelerinden biri olan Drugstore.com’u 409 milyon dolara satın alan Walgreens.com web sitesinde, pazartesi doğu saati ile 5:40pm (Türkiye saati ile 00:40) de başlayan hizmet aksaklığı salı sabahı 4:10am (11:10)’a kadar devam etti.

Internet Retailer Top 500 73 numarası Walgreens, sitede yaşanan aksaklık hakkında detaylı bilgi vermezken, planlanan bir çalışmanın hesaplanandan uzun sürdüğünü, durumun hackerlarla bir alakası olmadığını iletti.

Pazartesi 5:40 civarlarında Walgreens.com online alışverişlerinde aksaklık başladığını ileten web site performans ölçüm firması AlertBot, yarım saat sonra sitede, web sitesinin oldukça yoğun olduğu, birkaç dakika içerisinde normale döneceği bilgisinin yer aldığını iletti.

Fakat sitenin ertesi gün sabah 4:10’a kadar hizmete başlayamadığını ileten AlertBot.com yetkilileri, bazı müşterilerin web sitesine girdiklerinde boş bir sayfayla, bazılarının ise hata mesajıyla karşılaştıklarını ilettiler.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*