18 Aralık 2018

Walgreens Drugstore.com’u 409 Milyon Dolara Satın Aldı

Walgreens, Internet Retailer Top 500 (En büyük 500 online perakendeci) listesinde 73. sırada bulunan, ABD’nin en büyük online ilaç, güzellik ve bakım ürünü sitelerinden biri olan Drugstore.com‘u 409 milyon dolara satın aldı.

Satın alıma Drugstore.com’a ait diğer web sitelerinin, müşteri hizmetleri ve dağıtım merkezlerinin de dahil olduğu belirtildi.

Geçen sene içerisinde New York merkezli kozmetik, bakım ürünü ve ilaç mağaza zinciri Duane Reade‘i satın alan Walgreens, Drugstore.com satın alımı ile müşterilerine çok daha fazla çeşitte ürünü mağaza, online ya da mobil olmak üzere her şekilde ve en iyi fiyatla sunmaya devam edeceklerini iletti.

Drugstore.com’un kendi markası altında drugstore.com, beauty.com ve visiondirect.com olmak üzere farklı alanlarda online satışlar yapan web siteleri bulunuyor. Firmanın web sitesinde aynı zamanda 60.000’den fazla reçetesiz ilacın da online satışı yapılıyor.

Walgreens CEO’su Greg Wasson bu birleşme ile çok kanallı alışveriş hizmetlerinin daha da güçleneceğini belirtti. Wasson, var olan online satış kanallarına Drugstore.com’un 60.000’den fazla ilaç çeşidinin de eklenmesi ve firmanın 3 milyonluk müşteri portföyünün de katılımı ile hem online hem de 7,700 mağazaları ile offline olarak ABD’nin lider güzellik, bakım ve ilaç ürünü sağlayıcısı olmaya devam edeceklerini iletti.

Walgreens, ABD’nin en büyük ilaç, güzellik ve bakım ürünleri sağlayıcılarından biri. Firma 50 eyalette 7,689 mağaza ile hizmet veriyor.

Walgreens’in 2010 satış rakamları 67 milyar dolar olarak belirlenmişti. Bu satış rakamının 278 milyon dolarının online satışlar olduğu iletildi.

Satın alımda firmaların hizmetlerinin birleşimini Walgreens E-Ticaret Başkanı Sona Chawla yönetecek ve Drugstore.com CEO’su Dawn Lepore geçiş döneminde Chawla’ya stratejik danışman olarak yardım edecek.

Walgreens CEO’su, Drugstore.com’un bir süre daha kendi markası ile devam edeceğini, fakat uzun vadede isimlerin entegre olmasının planlandıklarını belirtti.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*