11 Aralık 2018

Walgreens Facebook Üzerinden Müşteri Hizmetleri Sunacak

ABD’de 50 Eyalette 7500’ün üzerinde mağaza ile hizmet sunan eczane firması Walgreens, çok kanallı ticarete verdiği önemi başlattığı farklı hizmetlerle ortaya koymuştu.

Online ortamda müşterilerine 7/24 eczacılara danışma ve yardım hizmeti sunan firma, Facebook’a yeni eklediği hizmeti ile sosyal medya kullanımında farklı bir kulvarda olduğunu kanıtlamış oldu.

Online 7/24 destek hattının müşterileri tarafından oldukça yoğun kullanılan ve başarı ile sonuçlanan bir hizmet olduğuna değinen Walgreens yetkilileri, Soru&Cevap hizmetini Facebook üzerinden sunmaya başlayarak müşterilerine dijital ortamda sınırsız destek sunmayı hedeflediklerini açıkladılar.

Walgreens 2011 Ekim ayında SMS ile reçete yenilemeye başlamış, çok kısa bir süre önce de Facebook Places ya da FourSquare gibi lokasyon bazlı hizmetlerle mağazalarına check-in yapan müşterilerini mobil kuponlarla ödüllendirmişti.

Walgreens takipçilerinin Facebook üzerinden firma yetkili eczacılarına sorular yöneltebildikleri Soru&Cevap bölümü, aynı zamanda ürün arama hizmeti de sunacak. Tüketiciler Facebook sayfasından diledikleri takdirde firmanın online 7/24 destek hattına da yönlenebilecekler.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*