16 Aralık 2018

Walgreens Check-in Yapan Takipçilerini Anında Kuponlarla Ödüllendiriyor

Yenilikçi yapısı ile müşterilerine sürekli farklı kanallardan ulaşarak satışlarını arttırmayı hedefleyen Walgreens, sosyal medya odaklı yepyeni bir kampanyanın denemesini yapıyor.

Bir süre önce SMS ile reçete yenileme hizmeti sunmaya başlayan ABD ilaç devi Walgreens, mobil ticaretle beraber sosyal medyayı da kullanarak müşterilerini ödüllendirmeyi planlıyor.

Walgreens, sosyal medya takip firması LocalResponse ile başlattığı yeni kampanyasında, offline mağazalarına check-in yapıp bunu sosyal medyada paylaşan müşterilerine kupon sunarak hem müşterilerini ödüllendirmeyi, hem de onları satın almaya yönlendirmeyi planlıyor.

LocalResponse tarafından sunulan sosyal medyada marka adına yazılan tweetlerin ve diğer sosyal mecra paylaşımlarının takip hizmeti ile, kendi isimlerine yapılan paylaşımları takip edebilen firma, yine LocalResponse yardımı ile bu paylaşımlara indirim kuponu ile karşılık veriyor.

Foursquare, Facebook Places gibi uygulamalarla check-in yapan Walgreens müşterilerinin %60’ının bunu sosyal medyada paylaştığını belirten LocalResponse, program kapsamında müşterilerin %90’ının mesajlara olumlu tepki verdilerini paylaşıyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*