16 Aralık 2018

Walgreens Online Siparişlerinin %25’i Mobilden

Walgreens Online Pazarlama Direktörü Rich Lesperance, katıldığı ShopLocal Summit 2011 konferansında firmanın online reçeteli siparişlerinin %25’inin mobil cihazlar üzerinden geldiğini belirtti.

2009 yılında önce iPhone, ardından Android ve Blackberry için uygulama geliştiren Walgreens, uygulaması ile kullanıcıların reçeteli ilaçlarının kutularının resmini çekip sipariş verebilmelerine olanak tanıyor.

Uygulama üzerinden reklam gösterimi de yapan firma, uygulamayı yükleyen müşterilerinin alışveriş listesi oluşturulmalarına da fırsat sağlayıyor.

Mobil display reklamları, radyo reklamları ve arama motoru reklamları gibi birçok yöntemle mobil sitelerinin tanıtımını yaptıklarını belirten Lesperance, bu sayede online trafiklerinin %15’inin mobilden gelmeye başladığını iletiyor.

Mobil ticaretin henüz çok yeni olduğunu ve tüketiciler tarafından fazla kullanılmadığını ekleyen Lesperance, kısa sürede sağladıkları mobil sipariş artışının, mobil ticaretin ne kadar hızlı gelişeceğinin bir göstergesi olduğunu belirtiyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*