16 Aralık 2018

Walgreens SMS ile Reçete Yeniliyor

50 eyalette 7689 mağaza ile hizmet veren Walgreens, müşterileri sms mesajı ile reçete yenileme hizmeti sunmaya başladı.

Uzun bir süredir, reçeteli ilaçları hazır olan 2 milyona yakın müşterisine mesaj ile bilgilendirme hizmeti sunan Walgreens, bu hizmetin sağladığı başarı ve mişteri memnuniyetinden sonra, sms ile reçete yenileme hizmetini başlattı.

Müşterilerine, düzenli kullandıkları reçeteli ilaçların bitim tarihine yakın sms ile ulaşan firma, müşterileri sms mesajına olumlu yanıt verdiği takdirde reçeteli ilaçlarını yeniliyor.

Walgreens, bir süre önce katıldığı ShopLocal Summit 2011’de online siparişlerinin %25’inin mobil cihazlardan geldiğinibelirtmişti.

Tüketicilerin online ya da Walgreens offline lokasyonlarında üye olabilecekleri bu hizmette, Walgreens reçete hazırlandıktan sonra müşterilerini yine mesaj ile bilgilendirip, mağazalardan ilaçların alınabileceğini müşterilerine iletiyor.

Walgreens, mobil uygulamasında kullanıcıların reçeteli ilaçlarının barkodunu okutup ilaçtan sipariş etmelerine de olanak tanıyor.

Walgreens E-ticaret Başkanı Sona Chawla, mobil uygulamaları ile müşterilerine kolaylık sağlamayı hedeflediklerini, şimdiye kadar kullandıkları tüm mobil kolaylıkların müşterileri tarafından çok kısa bir sürede benimsendiğini belirtiyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*