21 Kasım 2018

Walgreens’den Yeni Satın Alım

Son zamanlarda farklı satın alımlarla karşımıza çıkan Walgreens, şimdi de ABD’de hizmet veren Stephen L. LaFrance‘ı satın aldığını açıkladı.

USA Drug ve Super D Drug gibi markalarla online ilaç satım hizmeti de sunan Stephen L. LaFrance’ın satın alımının 438 milyon dolara tamamlandığı belirtildi.

ABD’nin bazı eyaletlerinde ilaç satımı yapan LaFrance’ın markaları arasında 144 USA Drug, Super D Drug, May’s Drug ve Med-X gibi mağazalar yer alıyor. Kısa bir süre önce 7 milyar dolara İngiliz Alliance Boots’un %46’sını satın alan Walgreens, satın alımları ile genişleme politikasını sürdürüyor.

Arkansas, Kansas, Mississippi, Missouri, New Jersey, Oklahoma ve Tennessee’de offline mağazaları bulunan Stephen L. LaFrance’ın satın alımı ile Walgreens’in ABD’nin güney eyaletlerindeki varlığını güçlendirmeyi planladığı firma yetkililerince açıklandı.

LaFrance’ın yıllık 825 milyon dolar ciroya ulaştığı belirtilirken, satın alımın Eylül ayının başında tamamlanması bekleniyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*