10 Aralık 2018

Wal-Mart Çin’deki E-Ticaret Yatırımını Arttırıyor

E-ticaret rakamlarının 2016’ya kadar ABD rakamlarına denk düşeceği öngörülen Çin’de firmaların yatırımları dur durak tanımıyor.

Mayıs ayı ortasında Çinli e-ticaret devi Yihaodian belirtilmeyen orandaki hisselerini satın aldığını açıklayan Wal-Mart, yeni yaptığı bir yatırım ile firmadaki hisse oranlarını %51’e yükselttiklerini açıklıyor.

Çin’deki varlığını 1996 yılından beri sürdüren Wal-Mart, 140 şehirde 370 mağazasının olduğunu belirterek, Çin’deki online ticarete duydukları ilgiyi dile getiriyor.

2008 yılında kurulmuş ve online yiyecek, bebek eşyası, giyim ve elektronik ürünleri satan Yihaodian’ın mağazasında 180.000′den fazla ürün bulunuyor. Shanghai, Beijing ve Guangzhou’da lojistik merkezleri bulunan Yihaodian’ın 2000′den fazla çalışanının olduğu belirtiliyor.

Wal-Mart Global eCommerce CEO’su Neil Ashe, Çin’deki potansiyelin farkında olduklarını, ükedeki gelişimleri yakından takip ettiklerini ve yatırımlarının devam edeceğini paylaşıyor.

Wal-Mart’ın Yihaodian’ın %51’ine sahip olmak için ödediği miktar ise henüz açıklanmıyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*