13 Kasım 2018

Walmart, Sadece Online Siparişleri Karşılaması İçin İki Yeni Depo Açıyor

Walmart_1001bus_3W40XA7P4
ABD’nin ünlü perakende devlerinden Walmart, sadece online siparişleri karşılaması için iki adet yeni depo kuracağını duyurdu. Son birkaç yıldır online satış kanallarına ağırlık vermeye başlayan Walmart, kullanıcıların taleplerini karşılayabilmek için depo konusunda yatırımlar yapmaya devam ediyor.

Ünlü perakendecinin açacağı bu iki deponun bugüne kadar ki en büyük depoları olacağını belirtiyor ve bu depoların biri Texas diğeri ise Pennsylvania’ya kurulacak. Kurulacak olan bu iki yeni tedarik merkezi ABD içindeki kullanıcılara daha hızlı ve daha düşük maliyetlerle ürün teslimi yapılmasını sağlayacak.

Texas’a yapılan tedarik merkezinin büyüklüğünün 74.320 metrekarenin üzerinde olduğu ve bu depo için 275 kişinin de işe alınacağı belirtiliyor. Pennsylvania’da açılacak olan deponun büyüklüğü ise 93 bin metrekare olacak. Bu depo içinse 350 tam zamanlı personelin işe alınacağı açıklandı.

Yaklaşan tatil sezonu öncesi Walmart, online gelirlerini artırmak için kolları sıvamış görünüyor. Tatil sezonunda tüketiciler Walmart üzerinden 5 milyondan fazla ürüne erişebilecek ve bu rakam geçtiğimiz yılın neredeyse iki katı niteliğinde. Şirket, önümüzdeki yıl bu sayıyı 10 milyonun üzerine çıkartmak istiyor.

Walmart bu yıl sonunda dünya genelindeki online satışlardan 10 milyar dolarlık bir gelir elde etmeyi planlıyor.

Yaklaşan tatil sezonu öncesi çalışmalarını hızlandıran tek şirket Walmart değil. Amazon da tatil sezonu için 70.000 kişiyi işe alacağını duyurmuştu. Bu personelin tatil sezonu sonrası da çalışacağını belirten Amazon, bu tatil sezonunda da Walmart ile büyük bir rekabetin içine girecek gibi görünüyor diyebiliriz.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*