16 Aralık 2018

Walmart Online Film Hizmeti Vudu’yu Güçlendiriyor

Netflix‘in aylık kullanım ücretlerini yükseltip üyelerini kızdırmasıyla gittikçe kızışan Amerikan online film/TV şov yayın sektöründe Netflix’in karşısına bir oyuncu daha güçlenerek çıkıyor.

Amazon‘un İngiliz LoveFilm International ve ardından CBS ile anlaşmalar yaparak Prime üyelerine sunduğu sınırsız video izleme hizmetinden sonra, Walmart da 18 ay önce aldığı online film seyretme şirketi Vudu‘yu güçlendirip online film sektörü pastasından pay alma peşinde.

Walmart.com üzerinden yayına başlayacak olan Vudu, gerek içerik gerekse değişik cihazlardan hizmet sunabilme kapasitesi bakımından Netflix’i yavaş yavaş zorlayacağa benziyor.

20.000 başlık içeriği bulunan Vudu’ya, aynen Netflix’te olduğu gibi oyun konsolları, akıllı telefonlar, tablet bilgisayarlar gibi internete bağlanabilen cihazlar üzerinden ulaşılabilinecek.

Vudu, Netflix’ten farklı olarak aylık üyelik sistemi ile hizmet vermiyor. 1$ ile 5.99$ arasında değişen fiyatlarla kullanıcılar film kiralayabilecekler. Siteden film satın alma bedeli ile 4.99 dolardan başlıyor.

Walmart.com’un oldukça yoğun kullanılan web sayfası ile Vudu’nun kısa sürede geniş bir kitleye ulaşması bekleniyor. Walmart’ın online video işini oldukça ciddiye alıp, Vudu’yu geliştirme çalışmalarına devam ettiği de söylentiler arasında.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*