16 Kasım 2018

Walmart Online Market Alışverişlerini Mağazadan Teslim Alma Ağını Genişletiyor

walmart mağazadan teslim al
ABD’nin ünlü perakende şirketi Walmart, yeni hizmetini ABD’nin Denver kentinde test etmeye başladı. Walmart To Go adındaki bu hizmet ile kullanıcılar market alışverişlerini internetten sipariş edip, kendilerine yakın bulunan teslimat noktalarından ürünlerini teslim alabilecekler.

Kullanıcılar ürünlerini internetten sipariş ettikten sonra, mağaza ürünleri hazırlayacak ve mağazanın dışındaki oluşturulan bir teslimat noktasından sipariş edilen ürünler kullanıcılara ulaştırılacak.

Tüketiciler Walmart üzerinden alışveriş yaptıktan sonra, şirket siparişler hazır olduğunda kullanıcıları arayarak siparişlerinin hazır olduğunu onlara iletecek. Böylelikle kullanıcılar gün içindeki boş vakitlerinde internet üzerinden siparişlerini verebilecekler ve akşam evlerine dönerken bu ürünleri belli bölgelerden teslim alabilecekler.

Walmart bu uygulamanın kullanıcılar arasında yaygınlaşacağını; fakat yine de mağaza içine girerek alışverişlerine devam edeceklerini belirtiyor. Bunun nedeni ise, tüketicilerin yüzde 55’inin market alışverişlerini fiziki mağazadan yapmak istemelerinin sebebinin alışveriş sırasında ihtiyaçları olan farklı ürünleri de görüp, onları almaları gösteriliyor. Bunun yanı sıra kullanıcıların alışveriş listelerinde yer almayan ya da not almayı unuttukları ürünleri mağaza içinde bulabiliyorlar.

Denver Walmart’ın bu hizmeti sunmaya başladığı birkaç bölgeden biri ve Walmart To Go uygulaması kullanıcıların yüzde 90’ından 5 üzerinden 4 ya da 5 puan almayı başardı. Walmart bu uygulamayı 2011 yılından beri San Jose ve San Francisco’da, Ekim 2012’den beri de Kuzey Virginia, Philadelpiha, Minneapolis’te test ediyor. Bu uygulama şu an Denver’da 11 merkezde kullanıcıların hizmetine açılmış durumda.

Amazon Fresh ile karşılaştırıldığında ise Walmart To Go’nun daha ucuz olduğu öne çıkıyor. Amazon Fresh yıllık olarak kullanıcılara 229 dolara mal olurken, Walmart sipariş başına kullanıcılardan 5 ile 7 dolar arasında bir ücret alıyor. Amazon’un siparişlerdeki alt limiti 35 dolarken, Walmart alt limiti 30 dolar olarak belirlemiş durumda.

Bunun yanı sıra Amazon Fresh’in sadece San Jose ve San Francisco’da hizmette olduğunu düşünürsek, Walmart daha geniş bir alanda kullanıcılara bu hizmeti sunabiliyor. Bunlara ek olarak Walmart’ın 4100 mağazasıyla ABD nüfusunun üçte ikilik bir bölümüne en fazla 8 km’lik bir mesafede bulunması da Amazon’la olan rekabette şirketin bir adım daha önde olmasını sağlıyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*