17 Kasım 2018

Walmart, Print Plus ile Tüketicilere ve Markalara İçerik Ürettirecek

walmart Dünyanın en büyük perakende zincirlerinden biri olmasının yanı sıra, online satışlarıyla da adından söz ettiren Walmart, tüketici alışveriş deneyimine yeni soluklar getirmeye devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda online alışveriş paketlerini, mağazadaki müşteriler aracılığıyla göndereceği uygulamayı hayata geçiren şirket, bu kez de içeriği kullanıcılara ürettirecek.

Amerika’nın Illinois eyaletinde gerçekleşen ”Shopper Marketing Summit”de duyurulan Print Plus uygulaması sayesinde kullanıcılar, akıllı telefonlarından Walmart reklamlarını ”scan” ettiklerinde; ürün tarifi ve bilgilerini yazabiliyor olacaklar. Başka bir ifadeyle, reklam içeriği tüketiciler tarafından oluşturulacak.

Etkinlikte konuşan Walmart Pazarlama Direktörü etkinlikte yaptığı açıklamada, piyasaya çıkan her akıllı telefonun Walmart’ın pazarlama stratejisini yenilediğini belirtirken, Print Plus uygulamasıyla reklam yayınlarında akıcı bir içerik oluşturmaya çabaladıklarını söyledi.

Walmart’ın bu uygulama öncesi kullanıcılar, reklamları bulundukları lokasyona göre alabiliyor ve reklam üzerinden ürün fiyatlarını görebiliyorlardı. Bu yıl içerisinde faal olması beklenen Print Plus uygulamasıyla tüketicilerin yanı sıra markalar da içerik oluşturabilecek. Markalar, ürünlerin nasıl kullanıldıklarına dair doğru açıklamayı yapabilmekle birlikte bu konuda video paylaşımında da bulunabilecekler.

Markaların son zamanlarda üzerinde oldukça zaman harcadıkları konu olan içerik üretiminin tüketiciler ve markalar tarafından birlikte üretiliyor olmasıyla kullanıcılar, farklı bir deneyim yaşamış olacaklar. Kullanıcıların bu uygulamaya katılımının nasıl olacağı konusunda kesin bir bilgi vermek için erken olduğunu düşünebiliriz ancak Walmart bu konuya oldukça optimist yaklaşıyor. Pazarlama İletişimi Direktörü Clint Mclain’e göre, bu uygulamanın ardından içeriğin yüzde 90’ı tüketicilerden gelecek.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*