16 Aralık 2018

Walmart Mobil Uygulama Geliştiricisi Small Society’i Satın Aldı

ABD süpermarket devi Walmart, dijital teknoloji departmanı @WalmartLabs‘in bünyesine katmak üzere mobil uygulama geliştirme firması Small Society‘i satın aldı.

Şimdiye kadar aralarında Starbucks, Amazon, Whole Foods, ZipCar gibi firmaların bulunduğu bir listeye uygulama üreten Small Society çalışanlarının @WalmartLabs bünyesine katılacakları paylaşıldı.

Çok kanallı alışveriş hizmetleri üzerine oldukça ağırlık veren Walmart, önce online öde mağazadan al, ardından da Facebook üzerinden başlattığı My Local Walmart uygulaması ile tüketicilere farklı kollardan ulaşmak adına uğraşlarını ortaya koymuştu.

Walmart tarafından çok kanallı ticaret, dijital pazarlama ve teknoloji faaliyetlerini yürütmek adına kurulan @WalmartLabs, Small Society’nin katılımı ile mobil ticarete verdiği önemi de arttıracak gibi görünüyor.

Walmart, Eylül ayında mobil ve sosyal reklam platformu OneRiot’ı satın alarak @WalmartLabs bünyesine katmıştı.

Walmart Mobil Ürün Başkan Yardımcısı Paul Cousineau, müşterilerine her koldan ulaşmanın onlar için önemine değinerek, mobil cihazlarda da büyük hedefleri olduğunu açıkladı.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*