16 Aralık 2018

Walmart Facebook Doğum Günü Uygulaması Social Calender’ı Satın Aldı

Süpermarket devi Walmart, Facebook üzerinde doğum günü, önemli etkinlik, yıl dönümü gibi tarihleri tutan ve talep edildiği takdirde bu bilgileri kullanıcılarına e-mail ya da telefonlarına sms ile ileten Facebook uygulaması Social Calender‘ı satın aldı.

Social Calender, 2009 yılında kutlama kartı alanında Hallmarkla bir işbirliğine giderek, kullanıcıların arkadaşlarının duvarlarında kutlama kartı paylaşmalarına olanak tanımaya başlamıştı. Bu dönemde firma Hallmark’tan yatırım da almıştı.

Şimdiye kadar yaklaşık 15 milyon defa indirien ve aylık 400.000 aktif kullanıcısı bulunan Social Calendar satın alımının finansal verileri paylaşılmazken, uygulamanın sisteminde 110 milyondan fazla doğum günü ve farklı özel etkinliklerin tarihlerinin kayıtlı olduğu, her ay 10 milyon hatırlatma e-mailinin uygulama kullanıcılarına gönderildiği belirtildi.

Bir süre önce Facebook arkadaşlarının profillerindeki bilgilere göre hediye önerilerinde bulunan Facebook uygulaması Shopycat’i piyasaya süren Walmart’ın, Social Calender’ı Shopycat ile birleştirmesi bekleniyor.

Social Calender ana sayfasında hizmetlerinin aynen devam edeceğini duyururken, her hangi bir değişiklik olduğu takdirde kullanıcılarını haberdar edeceğini paylaştı.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*