19 Aralık 2018

Walmart ve Target Kendi Mobil Cüzdan Uygulamalarını Hazırlıyor

Tüketicilerin hem offline, hem online ve mobil mağazalarda cep telefonları ile ödeme yapabilmelerine olanak tanıyan mobil cüzdan, aralarında Google ve PayPal‘in de bulunduğu pek çok firma tarafından üzerinde çalışılan ve tam kapsamlı olmasa da piyasaya sürülen bir uygulama.

Internet Retailer’da yer alan bir habere göre, ABD’de aralarında Target ve Walmart gibi oldukça büyük zincir mağazaların da bulunduğu yaklaşık 20 marka, kendi mobil ödeme çözümleri üzerinde çalışıyor.

Offline alanda tüketicilerin kredi kartlarını akıllı telefonlarına tanıtarak, NFC yani yakın alanda iletişim sistemi ile telefonlarını okutarak ödemelerine olanak tanıyan mobil cüzdanlar, haberde belirildiğine göre markalar tarafından online ve mobil alışverişlerde de kullanılmak üzere tasarlanıyor.

Firmaların çalışmalarının detayları hakkında bilgi vermekten kaçındıklarını ileten Internet Retailer, Target tarafından yapılan bir açıklamada, mağazaların müşterileri için en hızlı ve güvenli mobil ödeme seçeneği üzerinde çalıştıklarının paylaşıldığını belirtiyor.

Yaklaşık 20 mağazadan oluşan grubun diğer mobil ödeme sistemleri ile rekabet içerisinde olmayacağı, markaların belirledikleri standartlara uyan her mobil ödeme sistemi ile çalışmaya hazır oldukları da haberde ekleniyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*