12 Aralık 2018

Walmart’tan Yeni Uygulama: Online Öde, Mağazadan Al

Walmart, web siteleri üzerinden satın alınan ürünlerin aynı gün mağazalarından alınabilmesine olanak tanıyan ‘Pick Up Today’ programının haziran ayında tüm ABD genelinde kullanıma gireceğinin bilgisini verdi.

Bu yeni uygulama ile Walmart.com müşterileri online satın aldıkları ürünleri kendilerine yakın Walmart mağazasından 4 saat gibi kısa bir süre içerisinde alabilecekler.

1962 yılında kurulan Walmart, bugün dünya genelinde 15 ülkede 8,500 mağaza ile hizmet veriyor

Internet Retailer Top 500 listesi 6.sı Walmart bu sistemi Ekim 2010’dan beri 800 mağazasında test ediyordu. Test programı kapsamında aynı gün alınabilecek ürünler sadece elektronik, video oyunları ve ev aletleri idi. Başarılı geçen test süresinden sonra Walmart ‘Pick Up Today’ uygulamasının ABD genelinde 3,600 mağazasında, bebek ürünleri, oyuncaklar, ev ve dış alan dekorasyonu da dahil olmak üzere 40.000’in üzerinde üründe geçerli olması planlanıyor. Yiyecek ürünleri ilk etapta program kapsamına alınmayacak.

Best Buy (Internet Retail Top 500 10 numarası) ve Sears (8 Numara) aynı gün teslim alma uygulamasını uygulamaktalar.

Walmart Genel Müdürü Steve Nave, test programının başarısından mutluluk duyduklarını, yeni başlatacakları tüm ülke genelindeki ‘Pick Up Today’ uygulaması ile online ticareti geleneksel mağazaları ile birleştirip, müşterilerine çok kanallı ve en uygun fiyatlı alışveriş imkanını sunmayı hedeflediklerini iletti.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*