19 Aralık 2018

Wal-Mart’ın Çin Israrı

Kısa bir süre önce Çinli online yiyecek, bebek eşyası, giyim ve elektronik mağazası Yihaodian‘ın hisselerinin bir kısmını satın alan Wal-Mart, şimdi de Şanghay’da e-ticaret merkez ofisi açacağını açıkladı.

Wal-Mart, Çin’deki online satış faaliyetlerini yürütmek üzere Şanghay devlet yetkilileri ile görüşmelerini tamamladığını, yetkilerden kurmak istedikleri e-ticaret merkez ofisi için onay aldıklarını belirtti.

Wal-Mart, Şanghay devlet yetkilileri ile beraber e-ticaret personelllerini eğiterek Çin’deki e-ticaretin gelişimine de katkıda bulunmayı planlıyor.

Aralık 2010’da hükümet tarafından açıklanan verilere göre Çin’de 161 milyon kişilik bir online alışveriş yapan tüketici kesimi bulunuyor. Forrester tarafından yapılan araştırmaya göre ise, Çin online ticaret satışları 2015’e kadar 159.4 milyar dolara ulaşacak.

Çin online ticaret sektörünün bir kaç sene içerisinde ABD e-ticareti ile aynı konuma gelmesinin beklendiğinin altını çizen Wal-Mart Global Ticaret Başkan Yardımcısı Wan Ling Martello, Şanghay’daki yeni online ticaret merkezleri ile Çinli müşterilerine daha çeşitli ürün ve kaliteli hizmet sağlayabileceklerini iletti. Şanghay’da kurulacak olan e-ticaret merkez ofisi Martello ve Wal-Mart Asya CEO’su Scott Prıce’a bağlı olacak.

Wal-Mart 1996’dan beri offline mağazaları ile Çin’de hizmet veriyor.

Bu sene Çin online ticaret sektörüne yatırım yapan diğer Amerikan firmaları arasında Apple, Gap, Groupon ve Paypal‘de bulunuyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*