19 Kasım 2018

Walmart’tan ‘Online Al, Nakit Öde’ Hizmeti

Çok kanallı alışverişin başarılı uygulayacılarından Walmart, online, offline ve mobil ticareti birleştirmek adına ardı ardına farklı uygulamalarla takipçilerinin karşısına çıkıyor.

15 ülkede 8500’den fazla offline mağaza ile süpermarket ürünleri satışı yapan firma, geçtiğimiz senenin Mayıs ayında başlattığı ‘online öde, mağazadan al‘ uygulamasının ardından, sosyal medyada müşterileri ile irtibata geçmeye karar vermişti.

Firmanın şimdiki yeniliği ise online alışveriş yapan kesime sunduğu nakit ödeme seçeneği.

Tüketicilerin online ortamda satın almak isteyip alışveriş sepetlerine attıkları ürünleri ödeme seçeneği olarak bundan böyle ‘nakit’i de seçebileceklerini açıklayan Walmart, ABD’deki ekonomik krizden sonra çok fazla tüketicinin kredi kartı kullanmaktan vazgeçtiğini, bu kesimi online alışverişe yönlendirmede yeni uygulamalarının başarılı olacağına inandıklarını belirtiyor.

Mağazalarında kredi kartı ile ödeme yapan kesimin müşteri kitlelerinin sadece %15’ine denk geldiğini de açıklayan firma, yeni gerçekleştirdikleri bir ankette tüketicilere online alışverişlerini nasıl ödemek istediklerini sorduklarını, katılımcıların 2/3’ünün ‘nakit’ seçeneğini işaretlediğini açıklıyor.

Walmart’ın yeni uygulamasında ödeme esnasında nakit seçeneğini tercih eden tüketiciler, sipariş onay numaralarıyla 2 gün içerisinde belirledikleri bir Walmart mağazasına gidip siparişlerini ödeyerek ürünlerini evlerine yollatabilecek ya da kendileri alabilecekler.

Oldukça akıllı analizlerle müşterileri ile onlara uygun olan her alanda irtibate geçmeyi hedefleyen Walmart, yenilikçi politikaları ile çok kanallı alışverişin en başarılı örneklerini bizlere sunuyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*