19 Aralık 2018

Warner Bros. Flixster’ı Satın Alarak Online Film Satışına Başlıyor

Warner Bros aylık 25 milyonun üzerinde global müşterisi bulunan film araştırma/bulma sitesi Flixster’ı satın aldı. Satın alımın Flixster‘ın geçen sene bünyesine kattığı film değerlendirme sitesi Rotten Tomatoes’u da kapsadığı belirtildi. Anlaşmanın finansal içeriği belirtilmedi.

Anlaşmanın içeriğine göre Flixster, Warner Bros’tan bağımsız hareket edecek ve hizmet ağı sadece film bulma ile sınırlı kalmayacak. Warner Bros. Flixster satın alımı ile yeni başlattığı ‘Digital Everywhere’ hizmetini geliştirmeyi hedefliyor. Bu hizmet kullanıcılar online film satın alabilecek, film listelerine mobil olarak da ulaşabilecek ve önerilerini paylaşıp yeni film aramaları yapabilecekler. Warner Bros, Flixster’ın güçlü markasını ve teknik altyapısını geliştirerek hizmet ağını daha da ilerletmeyi planlıyor.

Flixster’ın mobil film bulma uygulaması 35 milyon kullanıcı tarafından kullanılıyor. Rotten Tomatoes ise aylık 12 milyon kullanıcı tarafından ziyaret ediliyor.

Warner Bros son dönemde digital pazarlamaya ağırlık vererek Facebook üzerinden film kiralama hizmeti başlatmıştı.

Warner Bros’un Flixsterla ilgilendiği ilk olarak AllThingsD tarafından Mart ayında açıklanmıştı ve Flixster’ın yaklaşık fiyatı 60 ile 90 milyon dolar arası olarak belirlenmişti.

ABD’de online film kiralama ve satın alma pazarı hızla büyüyor ve birçok şirket bu pastadan pay alabilmek için uğraşıyor. Warner Bros’un Flixster satınalması ile online video pazarında büyük hedefler belirlediği ve bu hedeflere ulaşmak için önemli adımlar attığı sonucu çıkartılabilir.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*