18 Kasım 2018

Wayfair Inspiration Gallery ile Fotoğraf Albümü Üstünden Alışveriş Yapılabiliyor

wayfair
Ev dekorasyon ve mobilya ürünleri satan Wayfair yeni ürünü alışveriş yapılabilen fotoğraf galerisini kullanıcılara tanıttı. Şirketin online mağazasından ulaşılabilen bu fotoğraf galerisinde 2500 farklı görsel bulunuyor. Yalnız bu galeriyi farklı kılan en önemli özellik, mobilya ve dekorasyon ürünlerinin bir mekan içinde farklı ürünlerle dekorasyonu yapıldıktan sonra ürünlerin iç mekanda nasıl göründüğünü gösteriyor.

Şirketin böyle bir uygulamaya gitmek istemesinin sebebi olarak ise kullanıcıların özellikle mobilya ve dekorasyon ürünü almadan önce ev içinde nasıl göründüğünü merak ediyor olmaları gösteriliyor. Kullanıcılar Inspiration Gallery adındaki bu albüm üzerinde ürünleri kullanım alanlarında görebiliyorlar. Nasıl bir ürün almak istediğini bilmeyen; ama evinin belli bir odasını yenilemek isteyenler için farklı alternatif sunabilecek olması da galerinin başka bir avantajı.

Inspiration Gallery içindeki fotoğrafların üzerine tıkladığınız zaman ürünlerin belli mekan içinde çekilmiş hallerini görüyorsunuz. Wayfair üzerinde satışa sunulan ürünler beyaz bir kare içinde gösteriliyor ve kullanıcı bu karenin içine tıkladığı zaman sağ kolonda o ve benzer ürünleri görebiliyor.

inspration gallery

Sağ kolondaki ürünlerin üzerin gelindiğinde ürünlerin fiyatları görülebiliyor ve üstlerine tıklandığında ürünün satın alma sayfasına yönlendiriliyor. Satın alma işlemini hemen yapmak istemeyenler favorilerine ekleyerek daha sonra da bu ürünlere ulaşabiliyorlar. Bunların yanı sıra sağ kolonda gözüken ürünler için fiyat kriteri ve bu ürünle en iyi eşleşen ürünler gibi filtreleme özellikler de sunulmakta.

Wayfair’in 2012’deki online satışlarının 600 milyon doların üzerinde olduğunu göz önünde bulunduracak olursak şirket, online mobilya ve ev aksesuar ürünü almak isteyenlere kolaylık sağlayacak bir yatırım yapıyor.

İnternetten alışverişlerde kullanıcılar ürünü göremedikleri için, satın alma eylemi sırasında kararsız kalabiliyorlar ve özellikle mobilya gibi bir eşya söz konusu olduğunda bu kararı vermek daha da zor olabiliyor tüketici için. Wayfair’in Insiration Gallery özelliği, bir nebze olsun tüketicilere ürünlerin gerçek yaşam alanlarında nasıl göründüğüne dair bir fikir verebilir.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*