15 Kasım 2018

Wayfair, Pinterest Tarzı Kendi ”Panolama” Alanını Oluşturdu

wayfair yeni tasarımEv dekorasyonu konseptli bir e-ticaret sitesi olan Wayfair,  Pinterest benzeri kendi ”panolama” tarzını yarattı. Her ne kadar büyük bir medya algısı olmasa da, alanında başarılı işler çıkaran şirket, geçen yıl 36 milyon dolar yatırım almış ve yine geçen yıl satış rakamlarını 600 milyon dolarlara ulaştırmıştı. 11 milyon tekil müşterisi ve sitesinde yer alan 5 milyon ürünüyle ev dekorasyonu dikenini domine eden Wayfair, teknolojik inovasyonlarla milyar dolarlık şirket olma peşine düştü.

Pinterest ile başlayan ”panolama” stili, Wayfair’in yarattığı yeni nesil pano alanıyla gelişmeye devam ediyor. Şirketin getirdiği yeni uygulamayla kullanıcılar artık sitede yer alan her görseli ”drag and drop”(sürükle ve bırak) mantığıyla hareket ettirebilecekler. Ürün listesinden, yorumlara, tasarım fotoğraflarından promosyona kadar her bir görseli kendi pano alanlarında kaydedebilecekler. Bu uygulama sayesinde ürünleri arkadaşlarıyla paylaşabilen kullanıcılar, Pinterest’e yükleyebilecek ve çevrelerinin oluşturdukları tarzları görebilecekler.

Kişilik tarzını yansıtma konusunda uygun seçeneklerden biri olan ev dekorasyonunda gelen bu uygulama, Wayfair’i bir nevi sosyal ticaret platformuna dönüştürmeyi amaçlıyor. E-ticaret sektörünün yeni başlıklarından olan sosyal alışveriş, hali hazırda tüketici kitlesini ve pazarını oluşturmuş Wayfair adına başarılı bir hamle olarak yorumlanabilir.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*